آمار جدید مبتلایان به کرونا در جهان+ جدول

آمار کرونا

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای ۵۹۵ هزار و ۲۹۰ به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۱۹۶ میلیون و ۷۰۹ نفر رسید.

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۱۹۶ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۲۵۵ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۶۸۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۷۸ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۴۰۶ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۸۴ هزار و ۵۳۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۵ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۴۹۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۲۸ هزار و ۹۸ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۳ هزار و ۲۱۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۱ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۱۱۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۲۲ هزار و ۶۹۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۴۸ هزار و ۴۴۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۹ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۵۱۶ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۵۳ هزار و ۲۷۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۲۳۲، ۶ میلیون و ۵۴ هزار و ۴۹، ۵ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۵۲۸، ۵ میلیون و ۶۶۰ هزار و ۴۶۹ و ۴ میلیون و ۸۹۱ هزار و ۸۱۰ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۷۵۷ هزار و ۱۳۹ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۶۰۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۰ میلیون و ۷۰۱ هزار و ۶۱۲، ۲۹ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۹۵۸ و ۱۸ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۳۰۶ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، ‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا،

https://www.mashreghnews.i

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.