اروپا به بی عملی در اجرای برجام خاتمه دهد

اجرای برجام

وزیر امورخارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی وزیر خارجه آلمان به تروئیکای اروپایی توصیه کرد. رفتار خود را تغییر داده و به بی عملی در اجرای تعهدات خود ذیل برجام خاتمه دهد.

به گزارش آوا البرز به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه.  آقای هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان. آمادگی کشورش برای انجام کلیه اقدامات به منظور ارسال واکسن بایون تک به مقصد کشورمان را اعلام کرد.
هایکو ماس همچنین با تشکر از تسهیل انتقال اتباع آلمانی از افغانستان.

در خصوص تحولات افغانستان با امیرعبداللهیان به تبادل نظر پرداخت.

وزیر خارجه آلمان در خلال این گفتگو آغاز هرچه سریعتر گفتگو‌های وین را خواستار شد.آمادگی کشورش برای ارتقا همه جانبه روابط دوجانبه را مورد تاکید قرار داد.
آقای امیرعبداللهیان نیز در این گفتگوی تلفنی از آلمان خواست. برای نهایی کردن مذاکرات انجام شده برای ارسال واکسن بایون تک اقدام نماید.
وزیر امور خارجه کشورمان دورویی آمریکایی‌ها. را که حتی در ارسال کالا‌های دارویی و حیاتی مانند واکسن تولیدی در آلمان نیز موانع تحریمی ایجاد کرده اند.مورد انتقاد قرار داد.

امیر عبداللهیان با اعلام اینکه آمریکایی‌ها درک درستی از منطقه و مردم آن، بویژه ایران ندارند. افزود: آمریکایی‌ها باید بدانند. جز با زبان احترام، ادب و منطق نمیتوانند صحبت کنند.

این ادبیاتی که گاه و بیگاه بکار می‌گیرند. نه تنها کمکی به حل مشکلات نمی‌کند. بلکه خودمساله ساز است.
وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام اینکه اصل گفتگو‌های وین قابل قبول است.انجام می‌شود.

اما مذاکره‌ای را قبول داریم. که به رفع واقعی تحریم‌ها و تامین حقوق حقه ایران بیانجامد. به تروئیکای اروپایی توصیه کرد. رفتار خود را تغییر داده. به بی عملی در اجرای تعهدات خود ذیل برجام خاتمه دهد.
آقای امیر عبداللهیان از ارتقاء همکاری‌های دوجانبه در همه حوزه‌ها استقبال کرد.

بیشتر بخوانید:

سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.