اسرائیل: ایران امروز صادرکننده تسلیحات پیشرفته در جهان است

تسلیحات

اسرائیل: ایران امروز صادرکننده تسلیحات پیشرفته در جهان است.

در حالی که مقامات رژیم صهیونیستی تا سال‌ها پیشرفت‌های دفاعی و نظامی ایران را انکار می‌کردند، اکنون وزیر دفاع این رژیم می‌گوید: ایران برای فروش موشک و پهپاد با ۵۰ کشور در حال مذاکره است.

به‌گفته وزیر دفاع اسرائیل، ایران دیگر یک تامین‌کننده محلی سلاح در خاورمیانه نیست؛ بلکه به یک «شرکت چندملیتی صادرکننده جهانی تسلیحات پیشرفته» مبدل شده‌ است.

یوآو گالانت در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ اظهار کرد: پهپادهای ایران با برد تا ۱۰۰۰ کیلومتر، از بلاروس در اروپای شرقی تا ونزوئلا در آمریکای جنوبی، مشاهده شده‌است. قاچاق (!) سلاح توسط رژیم ایران در حالی روی می‌دهد که تحریم موشکی این کشور تا پایان سال جاری میلادی پابرجا است.

در روز سه‌شنبه گذشته، روزنامه گاردین در گزارشی اعلام کرده‌بود مقام‌های آمریکایی هشدار داده‌اند که ایران در حال استفاده از جنگ در اوکراین به‌عنوان یک سکوی پرش است تا در جایگاه یک «قطب فروشنده پهپادهای ارزان‌قیمت و مرگبار نظامی» قرار بگیرد. مقام‌های آمریکایی بر این باور هستند که تهران از طریق به‌کارگیری هواپیماهای بی‌سرنشین در تهاجم به اوکراین، به‌شتاب در حال بهبود کارایی پهپادهای تولیدی‌اش است.

به گزارش تایمز اسرائیل، مقام‌های اسرائیل بیم دارند که سلاح‌هایی مشابه در جنگ‌های آینده به‌ویژه توسط حزب‌الله لبنان، به‌سمت اسرائیل روانه شود.

این مقام صهیونیست ادامه داد: دیدیم که پهپادهایی صادر می‌کند که برد آنها به ۱۰۰۰ کیلومتر هم می‌رسد. همه اینها در حالی رخ می‌دهد که ممنوعیت موشکی علیه ایران همچنان فعال است.

بخوانید….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.