اشخاص توانمند البرز به دولت معرفی می شوند

دولت+ولی فقیه

 نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت:طی توافق صورت گرفته با مجموعه ریاست جمهوری مسایل احصا شده و اشخاص توانمند برای عهده داریسوولیت ها در این استان به دولت معرفی خواهند شد.

آیت‌الله سید محمد مهدی حسینی همدانی روز یکشنبه در آیین رونمایی از کتاب نظام مسایل  استان البرز در یازدهمین جلسه نهضت راهبران اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی این استان افزود: هر چه این کار قوی تر و احصای مطالب با دقت بیشتری صورت گرفته باشد برای مجموعه‌ای که از آن به‌کارگیری خواهد کرد اطمینان‌بخش‌تر خواهد بود.

امام‌جمعه کرج در ادامه ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته دولت، اظهار داشت: امیدواریم این دولت جوان حزب‌اللهی هم مثل دولت دوم، دولت شهیدان رجایی و باهنر کار خود را دنبال کند.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه جوان سنی، جوان ظاهری و جوان روحیه‌ای از اقسام مختلف جوانی است.افزود: آنچه با توجه به آیات و روایات استنباط می‌شود مهم‌ترین مساله نیز جوان روحیه‌ای است.که با این تعریف شهید حاج قاسم سلیمانی هم جوان است.

وی بابیان اینکه برگشت بیانیه گام دوم به نگاه فرصت محور است، بیان داشت: اینکه ما بتوانیم تهدیدات. مسایل پیش را به فرصت تبدیل کنیم یک وظیفه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه به تعریف فرصت و اهمیت استفاده از آن در زمان مناسب پرداخت و افزود.فرصت شناسی، فرصت سازی و استفاده از فرصت از ارکان موفقیت مدیریت‌های فردی، سازمانی، اجتماعی و ملی است.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری بابیان اینکه مدیر جهادی باید تلاش شبانه‌روزی، ساده زیستی و مردمی باشد،

به چهار ویژگی کارگزار نظام اسلامی در بیان امام صادق (ع) پرداخت و گفت. سیاست. تدبیر و برنامه‌ریزی شبانه.بازرسی و خدمت‌رسانی به مردم در میدان. پوشاک زبر و خوراک ساده و فضای کار وزندگی ساده از چهار ویژگی کارگزار نظام اسلامی است.

وی در ادامه افزود: با توجه به این بیان امام صادق (ع)دولت حزب‌اللهی را می‌توانیم. در دو رکن تلاش مستمر و جهادی و ساده زیستی و مردمی بودن تعریف کنیم. که حضرت آقا نیز در ۱۰ اردیبهشت سال ۹۶ فرمودند.جز ما باکار جهادی و کار انقلابی نخواهیم توانست این کشور را به سامان برسانیم.

در بیان دیگری در سال ۹۵ هم فرمودند:هر جا انقلابی عمل کردیم پیش رفتیم و هر جا از انقلابی گری و حرکت جهادی غفلت کردیم عقب ماندیم و ناکام شدیم.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان در پایان با اشاره به کتاب نظام مسایل  البرز این کار را ارزشمندو قابل‌توجه برشمرد و ضمن قدردانی از زحمات دست‌اندرکاران، بیان داشت.ان‌شاءالله کتاب نظام مسایل استان البرز را طی نامه‌ای برای آقای رییس جمهور ارسال خواهم کرد.

گفتنی است نهضت راهبران اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی البرز. با رهنمودهای نماینده.ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرج حضرت آیت‌الله حسینی همدانی در سال ۱۳۹۹ ضمن اعلام موجودیت.طی تعداد ۱۲۴ جلسه خصوصی و عمومی با حضور مجموع ۲۹۷ نفر از نخبگان، صاحبین نظر و مدیران جوان.و باتجربه ساکن استان البرز تشکیل شد.در این جلسات در ابتدا سخنرانان و اساتید دانشگاهی با حضور خود به تبیین اهمیت، ابعاد و ساختار.نهضت اجرایی گام دوم انقلاب پرداختند تا تمام اعضا دارای دانشی یکسان در مسیرتولید فکر و اندیشه.باهدف طراحی نظام عارضه‌یابی و حل مسایل استان البرز باشند.ازاین‌روی کارگروه‌های تخصصی.در ۱۹ محور شکل گرفت که به شرح زیر می‌باشند و اعضا هرکدامدر کارگروه‌ها فعال‌شده.نهایتا بر اساس مدل نظام عارضه‌یابی به ترسیم ۵ مساله اصلی استان در ۱۸ موضوع پرداختند.

البته در این راه موضوعات متعددی احصا شده است که در دبیرخانه نهضت راهبران اجرایی بیانیه گامدوم انقلاب اسلامی استان البرز به‌منظور کمک به مدیران و متخصصین آینده نگهداری شده و در زمان نیاز ارایه می‌شود.

کارگروه‌های فرهنگ عمومی و قرآن، زمین و مسکن، آموزش‌وپرورش، امور اجتماعی، صنعت و معدن، فرهنگ و هنر، سیاسی و امنیتی، بهداشت و درمان، اشتغال و کارآفرینی، مدیریت

شهری، روحانیون، جذب و سرمایه‌گذاری، رسانه، جوانان، بانوان، آب و فاضلاب، ورزشی، گردشگری و کارگروه تطبیق و تلفیق. مجموع بخش‌هایی بودند که در ترسیم مواردباسازمان‌دهی دقیق به تولید محتوا این کتاب پرداختند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.