اعتراف وزارت کشور افغانستان: انتقال قدرت بطور مسالمت‌آمیز صورت می‌گیرد

افغانستان + طالبان

پس از محاصره کابل توسط طالبان، وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که براساس توافق‌های صورت گرفته،انتقال قدرت به صورت مسالمت‌آمیز

صورت خواهد گرفت.«عبدالستار میرزکوال» سرپرست وزارت کشور افغانستان با انتشار پیامی ویدئویی گفت. که طالبان به شهر کابل حمله نخواهد کرد.وبر اساس توافق  صورت گرفته قرار است ،قدرت از طریق مسالمت‌آمیز به یک دولت انتقالی واگذار شود.«عبدالستار میرزکوال» سرپرست وزارت کشورافغانستان با انتشار پیامی ویدئویی گفت که طالبان به شهر کابل حمله نخواهد کرد و براساس توافق صورت گرفته قرار است .

وی تاکید کرد که نیروهای امنیتی افغانستان مسئولیت تامین امنیت شهر کابل را به عهده خواهند داشت.طالبان نیز امروز با انتشار بیانیه‌ای اظهارداشت که این گروه قصد ندارد با زور یا جنگ وارد کابل شود و مذاکرات برای ورود مسالمت‌آمیز به این شهر جریان دارد.

 

بیانیه تصریح کرد که مذاکرات جریان دارد تا اطمینان حاصل شود که روند انتقال با خیال راحت و ایمن و بدون به خطر انداختن جان،مال و ناموس افراد و بدون به خطر انداختن زندگی مردم تکمیل می‌شود.این گروه از اعضای خود نیز خواسته تا دردروازه‌های کابل حضور داشته باشند و سعی نکنند وارد شهر شوند.

بیشتر بخوانید:

طالبان همچنین تاکید کرده که تا تکمیل روند انتقال، مسئولیت امنیت داخلی شهر کابل با دولت افغانستان است.بیانیه می‌افزاید که طالبان قصد انتقام از کسی را ندارد و همه کسانی که در بخش‌های نظامی و غیرنظامی در دولت افغانستان خدمت کرده‌اند مورد «عفو» قرار گرفته و در امان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.