بازار داغ هویج، شایعه حبابی یا اکسیر شفابخش کرونا؟

با داغ شدن بازار هویج درپی انتشار شایعات تاثیر معجزه آسای آن بر درمان کرونا، صحت و سقم موارد مطروحه در فضای مجازی را بررسی کردیم.

با افزایش تبلیغات صفحات مجازی. از تاثیرات معجزه آسای هویج بر درمان کرونا یا عدم ابتلا به این ویروس. شاهد جهش چند برابری قیمت آن هستیم و این مسئله به جایی رسیده که برخی کاربران با لحن استهزا هویج را با موز مقایسه می‌کنند.

با افزایش قیمت هویج شاهد کمبود آن در بازار نیز هستیم.

چندی پیش نیز ویدئویی در فضای مجازی مبنی بر توزیع هویج با کارت ملی منتشر شد.

به دنبال یافتن حقیقت با مهرداد بابایی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونای البرز گفتگو کردیم.

بابایی گفت: تنوع غذایی. سیستم ایمنی بدن را مقاوم می‌کند.اما تفکر این که تنها استفاده از یک نوع میوه یا سبزیجات برای درمان کرونا مناسب است.تفکر درستی نیست. مصرف هویج رابطه موثری بر درمان کرونا یا عدم ابتلا به آن ندارد.

او افزود: ما اکنون در اوج بیماری هستیم.اگر به کف شیوع هم رسیدیم. نباید رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را پشت گوش بیندازیم.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای البرز گفت. آمار ابتلا به کرونا در کشور‌هایی هم که تا هفتاد درصد واکسینه شده اند. در حال افزایش است.

او افزود: تا زمانی که شیوع کرونا در دنیا شکسته نشود. نباید خیال آسوده‌ای داشته باشیم. اگر کشوری هم صد در صد واکسینه شده باشد، نمی‌تواند نگرانی درخصوص ابتلا به کرونا نداشته باشد.

بابایی گفت: خانواده‌های افراد سالمند.دارای بیماران مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای حتما فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

او افزود: اکنون در آمریکا شاهد شیوع شکل جدیدی از کرونا به نام لامبدا هستیم.تجربه نشان داده که ویروس‌های جهش یافته به تمام نقاط جهان می‌رسد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای البرز گفت.هفده مرکز واکسیناسیون کرونا در البرز داشتیم. که اکنون به سی مرکز رسیده است.

او با بیان این که شهروندان تنها پس از دریافت پیامک برای تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند. افزود: تفاوت چندانی بین انواع واکسن‌ها وجود ندارد.این که تزریق یک نوع واکسن، افراد را برابر کرونا کاملا ایمن می‌کند؛ تفکر غلطی است/صدا وسیمای استان البرز

بیشتر بخوایند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.