بازار سهام در یک نگاه/صعود شاخص بر شانه سهم‌های بنیادی‌

با رشد قیمت نمادهای بنیادی و کامودیتی‌محور شاخص کل پس از ۷ ماه به کانال ۱٫۴ میلیونی برگشت.

در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با افزایش ۳۰ هزار و ۴۱۴ واحدی نسبت به روز سه‌شنبه به رقم یک میلیون و ۴۰۶ هزار و ۶۰ واحد رسید و پس از ۷ ماه به کانال ۱٫۴ میلیونی بازگشت.

شاخص هم وزن نیز با رشد ۲ هزار و ۵۷۴ واحدی در سطح ۴۰۳ هزار و ۳۶۴ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۲۸۱ واحد بالا آمد و با صعود به کانال ۲۰ هزار تایی در سطح ۲۰ هزار و ۱۹۳ واحد قرار گرفت.

 

بورس

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص 

روز سه‌شنبه نمادهای «فارس»، «فملی» و «شستا» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. میدکو، کگل، کچاد، تاپیکو، وامید، وغدیر و پارسان دیگر نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

همچنین سه نماد «خودرو»، «وتجارت» و «همراه» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و شستا و فملی در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، لطیف و گدنا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افزایش ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۰ هزار و ۴۲۶ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه ۴۱ درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد ۲۲ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۷ هزار و ۶۹۲ میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در ۱۰۹ روز کاری گذشته از ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ تاکنون است.

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته ۳۶ درصد رشد کرد و در رقم ۸۰۵ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۱۲ درصد کاهش یافت و ۳۹۰ میلیارد تومان شد.

منبع :اقتصادنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.