برگزاری نخستین نمایشگاه نقاشی ” انجمن هنرهای تجسمی معلولان ایران” 

نمایشگاه نقاشی ” انجمن هنرهای تجسمی معلولان ایران”  با ۱۲۰ تابلو از  هنرجویان و هنرمندان دارای نیاز  ویژه ی مراکز توانبخشی استان البرز در مجموعه فرهنگی مهراد مال و با حضور مسئولین بهزیستی استان، شهرستان کرج و آموزش استثنایی با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی افتتاح شد  .

به گزارش روابط عمووی اداره کل بهزیستی استان البرز، مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با سخنرانی «عبدالله فلاح نژاد»  معاون توانبخشی استان البرز و «علیرضا فتاح پور»  رئیس بهزیستی شهرستان کرج آغاز شد و در پایان مدیر انجمن توضیحاتی پیرامون فعالیّت این انجمن ارائه نمود.
” انجمن هنرهای تجسمی معلولان ایران ” با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی کشور با هدف خدمت رسانی در زمینه توانبخشی هنری و ایجاد فرصت های برابر آموزشی، اجتماعی و شغلی  در زمینه رشته های متنوع و بسیار پر کاربرد هنرهای تجسمی به جامعه هدف این سازمان در سال ۱۳۹۹ تأسیس شده است.
این انجمن،  شناسائی ظرفیت های هنری و توانمندی های هنرمندان دارای معلولیت را در اولویت فعالیتهای خود قرارداده است.

گردآوری، طبقه بندی گرایشهای هنری  و استعداد یابی بر مبنای ضوابط هنری، مبنای برنامه ریزی های آینده  برای ارائه خدمات مناسب، مهارت آموزی وایجاد فرصت های برابر و در خور شأن جامعه هدف این انجمن و سازمان بهزیستی خواهد بود  .
این مجموعه  تلاش می کند که به عنوان پل ارتباطی میان جامعه هنری،  هنرمندان و هنرجویان دارای نیاز ویژه کشور که معمولاً به دلیل شرایط خود کمتر دیده می شوند،  فرصتهای مناسبی را برای تعامل این دو گروه فراهم نموده و با ایجاد زمینه های مناسب؛ ضمن مهارت آموزی بستر های مناسبی را در زمینه اشتغال آنان  در این حوزه فراهم نماید.
برگزاری نمایشگاه های هنری در سطح و شأن هنرمندان دارای نیاز ویژه از جمله فعالیت هائی است که می تواند بستر ساز تعامل و ورود  آنان به جامعه گردد.
نخستین نمایشگاه انجمن با عنوان ” فرصتی برای تحول ”  از ۱۰ تا ۱۶ مرداد ماه در مجموعه فرهنگی مهراد مال در حال برگزاری است و به صورت هم زمان در فضای مجازی نیز برای بازدید کنندگان سراسر کشور و جهان قابل دسترسی خواهد بود.
در این نمایشگاه ۱۲۰ تابلو از مراکز توانبخشی استان البرز و با مشارکت هنرمندان و هنر جویان طیف اتیسم؛ ذهنی، حسی؛ جسمی – حرکتی و اعصاب و روان  به نمایش درآمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.