بر‌گزار‌ی مراسم سنتی تعزیه در پارک ایران کرج

مراسم سنتی تعزیه

مراسم سنتی شبیه‌خوانی توسط تعزیه‌خوانا‌ن و با همت شهرداری منطقه هفت کرج در پارک ایرانیان بر‌گزار شد.

به گزارش آوا البرز به نقل از صدا و سیما، مرکز البرز، شهردار منطقه هفت کرج در حاشیه این مراسم مذهبی گفت: با توجه به عدم بر‌گزار‌ی تعزیه‌های مختلف در سطح شهر به دلیل شیوع کرونا و با هدف رعایت پروتکل ها‌ی بهداشتی در دهه سوم محرم، عوامل اجرایی شهرداری منطقه هفت در فضا‌ی باز پارک ایرانیان اقدام به بر‌گزار‌ی این مراسم سنتی کردند.

حق محمدلو ادامه داد: حفظ سلامت علاقمندان به اهل بیت و اهالی محل و رعایت فاصله اجتماعی از جمله نکات ضرور‌ی بر‌گزار‌ی مراسم است که از طرف عوامل اجرایی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: هنر آئینی شبیه‌خوانی یکی از اصیل‌تر‌ین هنر‌های ایرانی است که برای انتقال فرهنگ عاشورایی در نسل جوان مخصوصا بسیار موثر است.

 

همچنین بخوانید:

جانباز مدافع حرم البرزی آسمانی شد

جانباز مدافع حرم البرزی آسمانی شدشهید محمد نوروزی که متولد سال ۱۳۵۸ در قزوین بود، بیش از چهار سال در دفاع از حرم اهل بیت (ع) داوطلبانه. در جبهه مقاومت حضور داشت. با تروریست‌های تکفیری جنگید.

این رزمنده مقاومت در عملیات‌های مختلفی همچون. آزادسازی بوکمال. آزادسازی حلب، آزادسازی حومه ادلب و آزادسازی تدمر حضور داشت.

شهید نوروزی طی نبرد مجاهدانه خود در جبهه مقاومت. دچار مجروحیت شیمیایی شده .سال‌ها به نام جانباز مدافع حرم شناخته می‌شد که در نهایت به دلیل شدت عارضه شیمیایی امروز در سوریه آسمانی شده و به یاران شهیدش پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.