بیمارستان امام خمینی (ره) کرج در شرایط کرونایی /جزئیات

بیمارستان امام خمینی
به دستور استاندار البرز

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز و‌ رئیس هیئت مدیره سازمان همیاری شهرداری های استان گفت: بیمارستان امام خمینی (ره )کرج در مالکیت بنیاد شهید و سازمان همیاری به نمایندگی از شهرداری های استان است که به دستور استاندار البرز باید در این شرایط کرونایی به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شود.

ابوافضل فانی با بیان این مطلب که در پی انتشار فیلمی از وضعیت بیمارستان در رسانه های مختلف در حال انتشار است، اظهار داشت: این بیمارستان از سال ۱۳۷۰ تا سال ۱۳۹۵ به تعهدات بیمه ای خود عمل نکرده و از سال ۱۳۹۵ با تغییر تعرفه خصوصی به دولتی و بکارگیری نیروی مازاد عملا زیان ده شده است.
وی افزود: بیمارستان امام خمینی (ره ) کرج به دفعات به مزایده گذاشته و در نهایت در نوبت هشتم به بخش خصوصی واگذار شد که آن هم با دعوی تقابل بنیاد شهید و عدم انجام تعهدات از سوی خریداران با رای محاکم قضایی خلع ید شد.
این‌ مسئول خاطر نشان کرد: شهرداری کرج با توجه به اینکه یکی از سهامداران اصلی این بیمارستان است آمادگی داشت تا مدیریت بیمارستان را برعهده بگیرد اما با ورود بنیاد شهید به عنوان شریک مشاعی درخواست واگذاری بیمارستان به بنیاد مطرح شد که با حضور رئیس کل دادگستری و نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و دیگر مسئولان استانی جلساتی برگزار و در نهایت بیمارستان در تاریخ ۱۷ خرداد ماه گذشته به نماینده بنیاد شهید تحویل شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز یادآور شد: متاسفانه شرکت شاهد به نمایندگی از بنیاد بعد از گذشت یکماه از انجام تعهدات خودداری کرد.
فانی تصریح‌کرد: بیش از ۲/۳ از شش دانگ بیمارستان متعلق به بنیاد شهید است که نه تنها به تعهدات خود در خصوص واگذاری عمل نکرده بلکه در خصوص سهم خود نیز تعیین تکلیف نمی کند.
به گفته وی بیمارستان امام خمینی (ره)در برزخ عدم تعیین تکلیف بنیاد شهید در شرایط حساس کرونا می باشد چرا که مالکیت بیمارستان مربوط به بنیاد شهید و شهرداری های استان است و ارتباطی به استانداری ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.