این جلسه صبح امروز سه شنبه با حضور معاون استاندار البرز ،مدیرکل ورزش وجوانان و جمعی هیئت های ورزشی ونمایندگان ادارات مرتبط با ورزش بربه انجام رسید.

بررسی وضعیت باشگاههای آسیب دیده از کرونا و پیگیری تخصصی تسهیلات به آنان اولین دستور جلسه این نشست بود و سپس طرح توسعه ورزش های هوایی استان البرز مورد ارزیابی قرار گرفت.

در ادامه بحث و بررسی جامع و کاملی از وضعیت فوتبال استان به ویژه در رابطه با تیم فوتبال گل ریحان و تیم فوتسال مقاومت البرز انجام گرفت.

تعیین تکلیف معارضات حقوقی با شهرداری کرج در خصوص مالکیت عرصه و عیان املاک ورزشی از دیگر دستورات جلسه این نشست بود و طی آن مقرر شد استانداری به عنوان دستگاه بالادستی مشکلات پیش آمده در این خصوص را پیگیری نماید.

بررسی دلایل عدم حضور ورزشکاران البرز در المپیک و برنامه ریزی جهت تجلیل از ورزشکاران پارالمپیکی استان، دیگر موضوعات طرح شده در این نشست بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در این جلسه اظهار کرد: متأسفانه شیوع این بیماری منحوس بسیاری از فعالیت های ورزشی را مختل کرد و ما نیز در زمان هایی علیرغم میل باطنی و به ناچار برای حفظ جان ورزشکاران و جوانان مجبور به تعطیل کردن باشگاه های ورزشی شدیم.

خوی تأکید کرد: انتظار داریم همه مردم به ویژه ورزشکاران عزیز استان شرایط فعلی را به درستی درک کرده و در مسیر مقابله با شیوع ویروس کرونا مسئولان را همراهی کنند.

مدیرکل ورزش وجوانان البرز نیز در این نشست گفت: جای تأسف بسیار زیادی است که استان ورزش خیز و مستعدی همچون البرز که همواره سهم بسزایی در افتخار آفرینی ورزش کشور داشته و قهرمانان اسطوره ای و بنامی را معرفی کرده است، در المپیک ۲۰۲۰ توکیو هیچ نماینده ای ندارد.

وی افزود: استعدادیابی، پرورش و حضور یک ورزشکار در المپیک پروسه ای است که نیاز به برنامه ریزی جامع و کامل و چندین سال حمایت و پشتیبانی از یک ورزشکار را دارد.

جانعلی با بیان این که ” طی ۱۰ ماه نمی شود کاری برای حضور یک ورزشکار در المپیک کرد ” ادامه داد: این که چرا امروز ورزش استان البرز در المپیک ۲۰۲۰ توکیو نماینده ای ندارد، سئوالی است که می بایست مدیران چند سال گذشته ورزش استان پاسخ داده و جوابگوی آن باشند.

وی به حضور ۳ ورزشکار از البرز در پارالمپیک نیز اشاره کرد و گفت: علیرغم مشکلات اعتباری که داشته و داریم، نفری ۱۰ میلیون تومان برای تجلیل از این ورزشکاران پیش از اعزام به پارالمپیک اختصاص داده ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز اضافه کرد: قطعا این مبلغ ناچیز نمی تواند جبرانی از زحمات و تلاش های این قهرمانان عزیزمان باشد و انتظار داریم که سایر دستگاه ها نیز در این خصوص کاری انجام دهند.

وی با تأکید بر لزوم حمایت از قهرمانان استان خاطرنشان کرد: از هم اکنون کار برای حضور پر رنگ ورزشکاران و قهرمانان البرزی در بازیهای آسیایی و المپیک آینده را شروع کرده ایم و یک لحظه از آن غافل نخواهیم شد.

جانعلی در ادامه با اشاره به مسائل مربوط به تیم فوتبال گل ریحان البرز گفت: آنچه در توان داشتیم در چهارچوب وظایف و اختیاراتمان برای حمایت و کمک به گل ریحان البرز انجام دادیم، اما متأسفانه مدیریت ضعیف این تیم و حواشی که از ابتدای فصل گریبانگیر آن شده بود، منجر به سقوط تیم به لیگ دو شد.

وی افزود: اگر ورود اداره کل به مسائل مربوط به گل ریحان و حمایت مان از این تیم نبود، احتمال این که تیم جای لیگ دو به لیگ سه سقوط کند، وجود داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز با انتقاد از بعضی اظهار نظرها در خصوص عدم لزوم حضور بازیکن البرزی در گل ریحان، عنوان کرد: مگر می شود تیمی در استان البرز فعالیت کرده، از ظرفیت و پتانسیل این استان بهره مند شود، اما در عمل هیچ کدام از جوانان و بازیکنان البرزی در آن حضور نداشته و از منافع آن بهره مند نشوند؟.

وی با بیان این که ” استان البرز خوابگاه صِرف و یا فقط زمین تمرین برای هیچ تیمی نیست ” تأکید کرد: با اعتقاد راسخ گفته و تا آخر پای آن می ایستم که ” اگر گل ریحان می خواهد در البرز بماند باید حداقل ۴۰ الی ۵۰ درصد بازیکنانش البرزی باشند “.

جانعلی با تأکید بر این که ” در دفاع از جایگاه و منافع ورزشکاران و جوانان استان با کسی تعارف نداریم ” اضافه کرد: اگر قرار بود تیمی فقط نام البرزی بودن را یدک بِکشد، می توانستیم تیم های لیگ برتری و به مراتب بزرگ تر و پر آوازه تر از گل ریحان را به البرز بیاوریم.