توجه به مطالبات به حق مردم، مهمترین هدف هیات دولت

مهمترین هدف هیات دولت

نماینده ولی فقیه در استان البرز: امروز تحول خواهی درامور. مبارزه با رانت خواری و اخلاق مداری مهمترین مطالبه های مردم از دولت جدید است.

به گزارش آوا البرز به نقل  خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز البرز. نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی رییس جمهوری.تشکیل هیات دولت، گفت: امروز تحول خواهی درامور. مبارزه با رانت خواری و اخلاق مداری مهمترین مطالبه های مردم از دولت جدید است.

آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج.  با اشاره به رابطه حاکم اسلامی مردم از دیدگاه اسلام افزود: همه باید به میدان بیاییم.کابینه رییس جمهوری  اسلامی ایران که درگام دوم انقلاب تشکیل شده را کمک کنیم.

وی بیان داشت: این روزها  همزمان با سالروز گرامیداشت شهادت شهیدان رجایی و باهنر. دولت جوان و انقلابی در کشور شکل گرفته و انتظار می رود، دولت با سرعت ضمن تعیین استانداران . فرمانداران جوان و انقلابی پر شور و پر کار عمل کند.

خطیب جمعه کرج گفت: باید عقب ماندگی ها را  که در گذشته مغفول مانده با برنامه ریزی و مدیریت زمان جبران کرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز یادآور شد. که در شعارهای انتخاباتی رییس جمهوری اسلامی ایران بر تحول خواهی. عدالت خواهی، مبارزه با رانت و اخلاق مداری تاکید شد که باید این موارد به دقت انجام شود.

آیت الله حسینی همدانی گفت: شعارهای دولت از مطالبات مردم است.امروز دولت باید با استفاده از ظرفیت دلسوزان و عمل مجاهدانه در خدمت مردم باشد. اعتماد عمومی را تقویت کند و نگذارد کسانی که قصد حاشیه سازی و امثال آن را دارند موفق شوند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان داشت: دشمنان اسلام در تلاش هستند. تا این دولت در عمل موفق نشود.به سنگ اندازی و  فضاسازی منفی در داخل و خارج روی آورده اند.

خطیب جمعه کرج افزود: به امید خدا همه مردم با کمال استقامت و قوت پای دولت انقلابی خواهند ماند.با قوت تمام بر دهان آمریکا خواهند کوبید.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در حکم تنفیذ رییس جمهوری فرمودند. که  اقتصاد کشور مهمترین اولویت است .معظم له، نگاه به ظرفیت های داخلی.ایجاد اشتغال برای جوانان و حفظ پول ملی را مورد تاکید قرار دادند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: اکنون برنامه هفتم توسعه کشور در حال تنظیم است. که باید با کمک اصحاب نظر و نخبگان و طبق سیاست های کلان. کشور این برنامه تدوین و عملیاتی شود.

آیت الله حسینی همدانی با گرامیداشت هفته دولت گفت: حکمرانی در اسلام ۲ رکن دارد. حاکم الهی  و مردم  که برای هر کدام حقوق و مسوولیت هایی تعریف شده. در بحث نظام سیاسی اسلام به مساله حق و تکلیف مفصل پرداخته است.

امام جمعه کرج گفت: در آیات شریف قرآن کریم و روایات اهل بیت (ع).بهترین وظیفه حکومت اسلامی را  اقامه عدل بیان شده.به خصوص عدالت اجتماع  که جامعه باید بر اساس عدالت مدیریت می شود.

وی افزود: طبق آیه شریفه ۲۵ سوره حدید، درجامعه ای که عدالت باشد. همه ظرفیت های افراد جامعه  فرصت فعلیت پیدا می کنند.انسان ها تا رسیدن به هدف نهایی خلقت پیشرفت خواهند کرد.

امام جمعه کرج گفت : حضرت علی (ع) در خطبه ۲۰۷ نهج البلاغه فرموده است. که خدای تعالی با حکومت دادن من به شما برای من حقی بر شما قرار داده.شما را نیز بر من حقی است.

وی افزود: طبق این تعالیم الهی، مردم هرگز اصلاح نمی شوند مگر با اصلاح شدن حاکم و زمامداران. اداره نظام اسلامی مشارکتی نیست. بلکه شراکتی است. یعنی همه مردم در اداره حکومت نقش دارند.امروز  نظام اسلامی شراکتی کارش را پیش می برد.

آیت الله حسینی همدانی بیان داشت: وقتی رابطه بین دولت و مردم خوب باشد. دشمن مایوس می شود و  نظام ادامه می یابد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز. در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اشاره کرد و گفت: از نظر فقهی تکلیف امر به معروف و نهی از منکر کسی که خودش عامل به معروف و ناهی از منکر نیست ساقط نیست.

یعنی هر کس منکری را دید باید نهی کند ولو اینکه خودش انجام دهد. علت آن هم این است که امر به معروف و نهی از منکر یکی از واجبات است. واجبات برای خودشان حساب و کتاب دارند.اگر کسی منکری مرتکب می شود. بایدنهی کرد و اگر  کسی که منکر انحام می دهد.جلوی آن را نگیرند منکر صورت گرفته است .

خطیب جمعه کرج با اشاره حوادث تلخ تاریخی کربلا بیان داشت. در واقعه کربلا، بنی امیه مرتکب جنایات بزرگی شدند.ضمن به شهادت رساندن حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش. اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را در شرایطی سخت به کوفه آوردند.سپس  یزید دستور داد اسرا  همراه با سرهای مقدس آل الله به سمت شام حرکت دهند .

وی با ذکر مصیبت ها و سختی های اسرای کربلا افزود. یزدیان با برگزاری مراسم شادی بر طبل پیروزی کوبیدند. اما  خطابه والا و ارزشمند امام سجاد (ع) دومان یزیدرا متزلزل کرد.حماسه دیگری بر حماسه عاشورای حسینی افزود.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات کرونا در استان البرز گفت.طبق اظهارات  فرمانده سپاه استان.اقدامات خوبی برای مقابله با کرونا در استان پیش بینی شده .تلاش ها بر این است تا این ویروس منحوس مهار شود.

وی افزود: اکنون یک هزار پایگاه بسیج استان البرز. به پایگاه سلامت تبدیل شده اند و واکسیناسیون در هفت مرکز در حال انجام است. که ۶ مرکز دیگر هفته آینده فعال می شود.

بیشتر بخوانید:

نظارت بر قیمت‌ها مهمترین اولویت کاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.