تکرار ناکامی فوتبال ایران پس از ۶ سال

تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ – ۱۹:۳۴ تکرار ناکامی فوتبال ایران پس از ۶ سال

تیم ملی فوتبال ایران کامبوج مقدماتی جام جهانی استادیوم

ناکامی مطلق در دستیابی به جوایز برترین‌های سال فوتبال آسیا رکورد منفی سال ۲۰۱۳ را برای فوتبال ایران تکرار کرد.

به گزارش مشرق، فوتبال ایران به طور معمول در مراسم برترین‌های سال رکوردها و عناوینی را به دست آورده و به شکل سنتی همواره صاحب عناوین برتر رشته فوتسال بوده است. با این وجود در مراسم سال ۲۰۱۹ ناکامی ۶ سال پیش تکرار شد و هیچ جایزه ای به نمایندگان ایران نرسید.

سال گذشته و در مراسم ۲۰۱۸ حسن‌زاده بهترین بازیکن سال فوتسال آسیا شد، همچنین فغانی و کمک‌هایش عنوان بهترین تیم داوری سال را برای ایران کسب کردند.

در سال ۲۰۱۷ باز هم حسن‌زاده بهترین بازیکن فوتسال آسیا بود همچنین ایران جایزه بخش فدراسیون برتر در بخش توسعه را به دست آورد.

بیشتر بخوانید:

مرد سال فوتبال آسیا انتخاب شد/ سرِ فدراسیونِ تاج بی‌کلاه ماند! +عکس

سال ۲۰۱۶ حسن‌زاده اجازه نداد دست ایران از رسیدن به عناوین برتر کوتاه بماند و باز هم عنوان بهترین بازیکن سال فوتسال را کسب کرد.

در سال ۲۰۱۵ وحید شمسایی و تاسیسات دریایی دو جایزه بهترین بازیکن و بهترین تیم فوتسال را به دست آوردند.

سال ۲۰۱۴ نخستین تجربه حسن‌زاده در کسب جایزه بهترین بازیکن سال فوتسال آسیا بود.

سال ۲۰۱۳ پیش از سال جاری آخرین سالی بود که فوتبال ایران هیچ عنوان و افتخاری در مراسم بهترین‌های قاره کسب نکرد هرچند در همین سال مجوز صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ با پیروزی مقابل کره جنوبی به دست آمد.

با این وجود سال ۲۰۱۹ را با ناکامی در جام ملت‌ها، شکست‌های تلخ در مرحله مقدماتی جام جهانی و از دست رفتن صدرنشینی قاره کهن در جدول فیفا باید یکی از تلخ‌ترین سال‌های فوتبال ایران در دهه اخیر دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.