خروج سهام داران در روز نزولی بورس تهران

امروز شاخص‌های بورس سقوط کردند و قیمت سهام ۸۰ درصد نمادهای بازار کاهش یافت.

در معاملات روز سه‌شنبه شاخص کل بورس ۸ هزار و ۴۰۱ واحد نزول کرد و به سطح یک میلیون و ۳۱۴ هزار واحد رسید.

افت تمام شاخص‌های بازار

امروز از ابتدای معاملات روند شاخص کل بورس صعودی شد و در نیم ساعت ابتدایی ۶ هزار واحد رشد کرد. اما پس از آن روند نزولی پیدا کرد و در پایان معاملات شاخص کل نسبت به روز دوشنبه ۸ هزار و ۴۰۱ واحد افت کرد و به سطح یک میلیون و ۳۱۴ هزار و ۹۲۷ واحد رسید.

اما روند تغییرات شاخص هم‌وزن از ابتدا نزولی بود و در پایان معاملات با افت ۶ هزار و ۱۴۲ واحدی نسبت به روز گذشته در رقم ۳۹۷ هزار و ۷۶۰ واحد ایستاد.

 همچنین شاخص کل فرابورس ۴۸ واحد پائین آمد و به رقم ۱۹ هزار و ۲۱۹ واحد رسید.

افزایش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز دوشنبه ۰٫۱۸ درصد رشد کرد و در رقم ۵۵۰ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۱۸ درصد افزایش یافت و ۵۶۲ میلیارد تومان شد.

شرکت سپید ماکیان (با نماد معاملاتی سپید) با صف‌ خرید ۲۹۱ میلیارد تومانی برای دومین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سپید، نمادهای شاراک (پتروشیمی شازند اراک) و بپاس (بیمه پاسارگاد) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به غدام (خوراک دام پارس) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۶۰ میلیارد تومانی داشت. پس از غدام، سنیر (سیمان سفید نیریز) و فجر (فولاد امیرکبیر کاشان) بیشترین صف فروش را داشتند.

دو سمت سبز و قرمز بازار

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، ۸۷ نماد رشد قیمت داشتند که ۶۵ نماد بورسی و ۲۲ نماد فرابورسی بودند. همچنین ۳۶۶ نماد کاهش قیمت داشتند که ۲۵۶ نماد بورسی و ۱۱۰ نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، ۱۹ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۸۰ درصد بازار افت قیمت داشتند.

خروج پول حقیقی

روز سه‌شنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و ۱۵۸ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

 در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام تاپیکو (شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۲۳ میلیارد تومان بود. پس از تاپیکو، فولاد (شرکت فولاد مبارکه) و ذوب (شرکت ذوب آهن اصفهان) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

 لیدرهای بازار

امروز نمادهای «فولاد»، «شستا» و «شپنا» بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند و سه نماد «کگل»، «کچاد» و «وامید» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و شستا و برکت در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز لطیف، فگستر و ذوب پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۴ هزار و ۲ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌دوشنبه ۳۱ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد ۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۵ هزار و ۵۸۸ میلیارد تومان رسید.

 ومعادن و خساپا صدرنشین جدول معاملات

در معاملات امروز ومعادن (شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۱۸۵ میلیارد تومان بود.

پس از ومعادن، ذوب بیشترین ارزش معاملات را داشت و شستا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن کگل و برکت در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید:

افزایش روند خروج سهام داران از بورس تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.