فعالان سیاسی و رسانه‌ای با حضور در کلاب هاوس خبرآنلاین با موضوع. «برخورد مجلس با کابینه رئیسی چگونه است؟» نظراتشان را بیان کردند.

روح الله جمعه‌ای، مشاور سابق وزیر کشور در این نشست مجازی گفت:

دولت یک نهاد متشکل و منسجمی است. که کارهای اجرایی را بر عهده دارد. وزارتخانه‌ها اجزای دولت را تشکیل می دهند. مهمترین مسئله دولت، داشتن سیاست کلی است. در حال حاضر در رابطه با کابینه آقای رئیسی می بینیم. که مشکلاتی در جامعه وجود دارد. که حل آنها حیاتی است.

در جامعه مشکلات اقتصادی، معیشتی و امنیتی را داریم.انتظار می رفت سیاست واحد مشخصی ارائه شو. بنابر آن نامزدهای وزارتخانه ها برنامه بدهند.

بنابراین دولت باید سیاست راهبردی خود را ارائه کند. بر ۳ محور می توان دولت را تقسیم بندی کرد. یک محور سیاسی_امنیتی، دوم اقتصادی و سوم اجتماعی.

در بخش سیاسی امنیتی. گزینه های کارآمد وجود دارد. که قابل ارزیابی دقیق است. امیدواریم برنامه منسجمی ارائه دهند. اما، در موضوعات اجتماعی و اقتصادی انتظارات برآورده نشده است. آقای رئیس جمهور فرمایشی درباره تیم اقتصادی داشتند. . یک رهبر واحد دارد. اجزای اقتصاد در دولت باید تحت راهنمایی و تابعیت آن رهبر واحد برنامه داشته باشند. یکی از مشکلات اجرایی همین عملکردهای بخشی و جزیره ای است. در یک حوزه خاص یک وزارتخانه تصمیم می گیرد و وزارت بعدی تمامی اقدامات او را مخدوش می کند.

برای اولین بار در قوه مجریه شاهد فرماندهی واحد اقتصادی هستیم. که حرکت مبارک و قشنگی است. امیدواریم در تیم های اجتماعی و سیاسی هم این سیاست را شاهد باشیم. برای منافع ملی این امر مبارکی است.

همچنین با مجلسی مواجه هستیم، که بی نظیر است. در مجلس قبلی یک یا دو فراکسیون فعال بودند.نمایندگان در مقاطع حساس دارند.بر اساس آن کلیات کار را مشخص می کنند.

در این مجلس یک راس یا فراکسیون قوی مشاهده نمی شود. بنابراین در طول یکسال گذشته یا دوسه هفته گذشته به راحتی می توان دید. که نظرات تغییر می کند و آرا مواج است. برای همین نمی توان قاطعانه گفت رویکرد مجلس چیست. پیش بینی می کنم با توجه به بحث شفافیت آرا، مجلس در روز آخر شگفتی خواهد داشت. که یا به همه رای می دهند یا به بخش قابل توجهی رای نمی دهند/خبرآنلاین

بیشتر بخوانید:

سوپرایز لحظه آخری نمایندگان برای رئیس جمهور