طالبان مانع خروج ۶ هواپیمای آمریکایی شد

آمریکایی+مانع

یک سناتور جمهوریخواه آمریکایی مدعی است. که طالبان به شش هواپیمای حامل مسافران آمریکایی و برخی شهروندان افغانستان اجازه خروج از فرودگاه مزارشریف را نمی‌دهد.

یک سناتور جمهوریخواه  آمریکایی در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز مدعی شد که ۶ هواپیمای آمریکایی با مسافرانش در فرودگاه مزار شریف در شمال افغانستان متوقف شده و طالبان به آنها اجازه خروج از این کشور را تا کنون نداده‌ است.

 

 

بیشتربخوانید:

 

 

براساس این گزارش، سناتور «مایکل مک کول» گفته. شماری از شهروندان افغانستانی از جمله مترجمان نیز در کنار اتباع از مسافران این هواپیماها هستند.

این سناتور آمریکایی مدعی شد: «در واقع ما شش هواپیما در فرودگاه مزارشریف داریم با اتباع آمریکایی به همراه مترجمان افغانستانی و طالبان آنها را گروگان گرفته‌اند و مثل اینکه درخواستهایی دارند و این نگرانی وجود دارد که درخواستهای آنها روز به روز بیشتر شود.»

این حال مک کول جزئیات بیشتری درباره این ادعاهای خود ارائه نکرده است. برخی منابع دیگراما می‌گویند که بسیاری از اتباع افغانستانی که مسافر این هواپیماها هستند نه گذرنامه  دارند و نه مجوز خروج و به همین دلیل جلوی خروج آنها از سوی طالبان گرفته شده است.

مک کول می‌گوید که نمایندگان دولت و کاخ سفید نیز به درخواستهای وی برای توضیح در این زمینه پاسخ نداده‌اند.

پایگاه خبری یاهو نیوز در این زمینه به نقل از یک مقام افغانستان در فرودگاه مزارشریف گزارش داده است، شهروندانی که کذرنامه و ویزا نداشتند فرودگاه مزارشریف را ترک کرده و اوضاع مرتب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.