طغیان دلار، یورو و سکه در بازار پایتخت

دلار آمریکا که در آخرین روز کاری هفته گذشته از مرز حساس ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کرده بود، در شروع معاملات امروز به پیشروی خود ادامه داد و روی ۲۵ هزار و ۷۲۰ تومان قرار گرفت. مرز بالایی ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان برای دلار مهم تلقی می‌شد، دلار در ادامه از این مرز عبور کرد و در آخرین ساعات معاملات روی ۲۵ هزار و ۹۸۰ تومان متوقف شد و در ورود به کانال ۲۶ هزار تومان ناکام ماند. قیمت دلار عصر روز چهارشنبه هفته گذشته روی ۲۵ هزار و ۹۲۰ تومان قرار داشت و نرخ دلار عصر امروز از آن رقم ۲٫۷ درصد بالاتر بود.
اقتصادنیوز: امروز ۹ مرداد ۱۴۰۰دلار آمریکا تا نزدیکی‌های مرز ۲۶ هزارتومانی رسید.

IMG_20210731_195942_779

درهم ۷ هزار و ۱۰۰ تومان را لمس کرد

قیمت درهم امارات همراه با دلار رشد کرد. درهم امروز بالای ۷ هزار تومان نوسان داشت و به رشد نرخ دلار کمک کرد. درهم امروز مرز ۷ هزار و ۱۰۰ تومان را نیز لمس کرد، اما در پایان معاملات روی ۷ هزار و ۶۰ تومان قرار گرفت.

عملکرد مثبت سکه در روز تعطیلی بازارهای جهانی

سکه در روز تعطیلی بازارهای جهانی عملکرد خوبی داشت. سکه امامی که عصر روز چهارشنبه روی ۱۱ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان قرار داشت، در شروع معاملات امروز روی ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قرار گرفت. سکه در ادامه معاملات باز هم رشد کرد از مرز ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عبور کرد و در آخرین ساعات معاملات امروز روی ۱۱ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان قرار گرفت.

تغییر کانال دلار سنا و متشکل

همراه با افزایش قیمت دلار در بازار آزاد قیمت دلار در بازار متشکل ارزی نیز رشد کرد و به کانال ۲۵ هزار تومان وارد شد. قیمت دلار در سامانه سنا نیز به کانال ۲۵ هزار تومان وارد شد.

IMG_20210731_195907_208حجم عرضه دلار در بازار متشکل از روز چهارشنبه ۱۲ درصد پایین‌تر بود و روی ۶ میلیون و ۹۸۹ هزار قرار داشت. عرضه دلار با وجود افت نسبت به روز چهارشنبه بالای متوسطی که از ۷ فروردین به دست می‌آید قرار می‌گیرد. متوسط حجم عرضه از ۷ فروردین تا به امروز ۵ میلیون و ۴۸۳ هزار به دست می‌آید و عرضه امروز از این رقم ۲۷ درصد بالاتر بود.

IMG_20210731_195917_186

ورود یورو به کانال ۳۰ هزار تومان

قیمت یورو بازار آزاد نسبت به روز چهارشنبه هفته گذشته ۷۱۱ تومان رشد کرد، به کانال ۳۰ هزار تومان وارد شد و روی ۳۰ هزار و ۵۲۱ تومان قرار گرفت. همراه با رشد قیمت یورو بازار آزاد قیمت یورو سنا و متشکل نیز تغییر کانال دادند و به کانال ۲۹ هزار تومان وارد شدند.

عرضه یورو رشد کرد

افزایش قیمت‌ها در بازار یورو با افزایش عرضه این ارز در بازار متشکل همراه بود، عرضه یورو متشکل نسبت به روز چهارشنبه ۳۴ درصد رشد کرد و روی ۱ میلیون و ۳۵۳ هزار قرار گرفت. بازار یورو متشکل از هفتم تیر ماه این حجم عرضه را تجربه نکرده بود.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت نرخ دلار بازار آزاد رشد کرد و پشت مرز ۲۶ هزار تومان متوقف شد. همراه با رشد دلار سکه به بالای ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان صعود کرد، اما دوباره قدری افت کرد، به زیر ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کشیده شد و روی ۱۱ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان متوقف شد. عرضه دلار در بازار متشکل نسبت به چهارشنبه افت کرد اما بالای متوسط قرار داشت. درهم بالای ۷۰۰۰ هزار تومان نوسان می‌کند. قیمت دلار متشکل و سنا به کانال ۲۵ هزار تومان وارد شد. یورو بازار آزاد به کانال ۳۰ هزار تومان وارد شد و یورومتشکل و سنا نیز تغییر کانال دادند. همراه با رشد قیمت یورو حجم عرضه آن در بازار متشکل رشد کرد و روی رقم‌هایی قرار گرفت که از ۷ تیر ماه تجربه نکرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.