فرقی بین طالبان دیروز و امروز نیست

امام جمعه البرز

فرقی بین طالبان دیروز و امروز نیست

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: طالبان، طالبان است. کسی نباید سادگی کند.گذشته عملکردی آنان را فراموش کند، به نظر می‌رسد فرقی بین طالبان امروز و دیروز نباشد. فقط نکته در این است. که اینها در این ۲۰ سال تحت تعلیم بوده‌اند.لذا در مسائل جاری یاد گرفته‌اند که با زیرکی و خویشتن  داری عمل  کنند و حساسیت‌ها را کم کنند.

آیت‌الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۹ مرداد ماه کرج با اشاره به .۳۰ مرداد ( ۱۲ محرم) آتش سوزی مسجدالاقصی توسط رژیم غاصب درسال ۱۳۴۸ شمسی که به روز جهانی مسجد نامگذاری شده است. گفت:امیرالمؤمنین فرمودند: مساجد محل نشست و برخاست پیامبران، خانه اهل تقوا و بازاری از بازارهای آخرت است.

وی در ادامه با بیان اینکه مکرر عرض شد. مهمترین کارکرد مسجد در مرحله اول. برگزاری نماز و تقویت روح بندگی است. که باید با قوت انجام شود افزود.البته وظائف مهم دیگری بر عهده مساجد است.

مساجد از پایگاه های اصلی فرهنگ سازی در جامعه و زیربنای تشکیل تمدن اسلامی است.

آیت الله حسینی همدانی گفت: مهمترین مرکز درمان‏گری آسیب‏های اجتماعی مساجد هستند. به شرط اینکه اول آسیب را برطرف کنیم.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه دوم شهریور آغاز اولین هفته دولت برای دولت جدید است. . امیدواریم تا آن روز از مجلس رای اعتماد گرفته باشند، دولت رسماً تشکیل شود افزود: در آستانه تشکیل دولت فقط به این نکته اشاره می کنم. . مهمترین مطالبات و انتظارات فوری امام المسلمین و مردم از رئیس جمهورمحترم و دولت تحولی ایشان که موجب اعتلای کشور خواهد شد. همان ۷ محوری است. که در حکم تنفیذ آمده است.

بیانات دیگری که در جلسات متعدد فرمودند.به خصوص تنها راه پیشرفت کشور و غلبه بر مشکلات را ورود جوانان نخبه و مومن و انقلابی به عرصه کار و اداره کشور دانستند.

برای نجات اقتصاد کشور تقویت تولید داخلی و مبارزه با قاچاق و مافیای واردات را توصیه کردند.همچنین فعال کردن ظرفیت های مردمی.

وی در ادامه افزود: به هر تقدیر دولت برای حل مشکلات، به خصوص اقتصاد، عدالت اجتماعی. مبارزه با فساد، تولید، معیشت اقشار مختلف. بیکاری جوانان، مسکن، اولویت ها را در نظر خواهد داشت. همه مردم ودستگاه ها آماده کمک برای  رسیدن  به  مطلوب هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه البته الان هنوز زود است. که در مورد افغانستان نظر قطعی بدهیم افزود. باید از هر واقعه ای درس گرفت.امروزِ افغانستان درس های فراوانی دارد. برای عبرت  گیران داخلی و خارجی و آنها که دل در گرو کدخدا دارند. که چگونه ۲۰ سال اعتماد و دلبستگی به آمریکا. چیزی جز وابستگی دولت و ویرانی کشور به ارمغان نیاورد.

به علاوه اینکه ارتش کشور را هم در موضع ضعف نگه  داشتند. به طوری که نتواند حتی در مقابل طالبان مقاومت کند.

آیت الله حسینی همدانی افزود: طالبان، طالبان است. کسی نباید سادگی کند و گذشته عملکردی آنان را فراموش کند. به نظر می‌رسد. فرقی بین طالبان امروز و دیروز نباشد. فقط نکته در این است. که اینها در این ۲۰ سال تحت تعلیم بوده اند.

لذا در مسائل جاری یاد گرفته‌اند که با زیرکی و خویشتن  داری عمل  کنند.حساسیت‌ها را کم کنند. وقتی غرب از آنها حمایت می‌کند. وقتی می بینیم انگلیس در حمایت می گوید. رویکرد طالبان عوض شده است.

ما باید احتیاط را بیشتر کنیم. نمی‌توانیم به سادگی بپذیریم و باید ببینیم عملکردشان چگونه است.

البته این را هم طالبان باید بدانند که اگر در تعامل نسبت به ایران اشتباه کنند. سرنوشت بدتری از داعش در انتظار آنان خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه خاطرنشان کرد.دوستان به مرّ قانون عمل کنید.دنبال دور زدن قانون برای رسیدن به خواسته ها نباشید.

ضمیر صحبتم‌ معلوم است کجاست. در انتخاب افراد سابقه آنان را در نظر بگیرید. اگر دستگاه های نظارتی و امنیتی ملاحظه‌ای دارند. به هیچ وجه به کار نگیرید.

وی در پایان گفت: بعضی از دوستان گفتند که وضعیت نان در شهر و استان خراب است. مسئولین بزرگوار به مسئله نان و قوت مردم توجه داشته باشید.

البته من در جلسات خصوصی تذکر را داده‌ام. اما چون باز  فضا تغییر کرده این را عرض می‌کنم که مردم گله دارند.

کسی که تخلف کرده نازش را نکشید.  کسی که تخلف می‌کند. حواله‌اش را قطع کنید. امتیازش را قطع کنید تا دیگران هم بفهمند که در این قصه‌ها با کسی شوخی نداریم.

بیشتر بخوانید:

از طالبان دیروز تا طالبان امروز

نگاه جمهوری اسلامی ایران به طالبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.