قیمت طلایی دلار در بازار ارز

ارز-دلار

اقتصاد نیوز: سطح ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان را می توان قیمت طلایی دلار در بازار امروز توصیف کرد. اگر قیمت بالای این سطح باشد روند صعودی و اگر قیمت پایین تر باشد روند نزولی خواهد بود.

به گزارش اکو ایران،قیمت دلار در بازار ارز هفته قبل با ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان بسته شده بود، طی روزهای تعطیل در معاملات پشت خطی، با خبرهای منفی، روندصعودی به خود گرفت و دیروز در این معاملات نرخ دلار به ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. از جمله خبرهای منفی که بر قیمت دلار اثر گذاشت طراحی تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران بود معامله گران اعتقاد داشتند طراحی تحریم های جدید نفتی به گونه ای است که حتی ایران به چین هم نتواند نفت صادر کند.
دیروز بعد از تقریبا یک هفته تعطیلی در بازارهای ارز یعنی هرات، تهران و سلیمانیه، نرخ دلار در بازار آزاد با ۲۴ هزارو ۸۰۰ تومان شروع به کار کرد و در ادامه تقریبا ۱۰۰ تومان کاهش یافت اما این کاهش مستمر نبود و قیمت دلار دوباره جان گرفت و به ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. اما نرخ‌های کانال‌ها همچنان بیشتر از بازار و به بالای سطح ۲۵ هزار تومان رسیده بود.
شواهد نشان می دهد بازار ارز برخلاف هفته های گذشته جان تازه‌ای بعد از تعطیلات گرفته است و به گفته معامله‌گران هم خریدار در بازار وجود دارد و هم فروشنده. نکته قابل توجه حضور بیشتر خریداران در بازار بود. البته این اتفاق برای معامله‌گران غیرقابل پیش بینی نبود آنها از هفته قبل تصور می کرد  بعد از یک هفته تعطیلی در بازار، با بازگشایی میزان تقاضای ارز بالا می رود و قیمت دلار صعودی خواهد شد.
به گفته معامله‌گران اگر قیمت دلار در بازار امروز از سطح ۲۵ هزار و ۲۰۰  بالاتر رود روند  افزایشی در بازار ارز حفظ خواهد شد و اگر به بالای سطح یاد شده نرود، قیمت دلار در همین دامنه نوسان یعنی ۲۴ هزار و ۸۰۰ تا ۲۵ هزار و ۲۰۰ بازی خواهد کرد. البته معامله گران  شکست سطح ۲۴ هزار و ۸۰۰ از سوی قیمت دلار را حالت کمتر محتمل بازار می دانستند.

همچنین دیروز در بازار متشکل ارزی میزان معامله به ۷ میلیون دلار رسیده که به گفته معامله‌گران این حجم برای جلوگیری از صعود بیشتر مناسب است. حال باید ببینیم بازارساز توانایی مدیریت بازار را خواهد داشت یا نه؟

https://www.eghtesadnews.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.