موسسه رازی یک برند جهانی و افتخار کشور است

موسسه رازی

 

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها موسسه رازی را یک برند جهانی عنوان کرد و گفت: حمایت های لازم برای اجرایی شدن تعهد این موسسه در تامین واکسن کووپارس انجام خواهد شد.

به گزارش آوا البرز  به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، امید حاجتی در نشست مشترک با هیئت رئیسه موسسه رازی که با حضور دکتر کامبیز بازرگان معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، بحث کرونا را در حال حاضر مهمترین موضوع کشور عنوان کرد و اظهار داشت: پاندمی کرونا در حال حاضرتمامی فعالیت های اقتصادی اجتماعی و فرهنگی و… را در دنیا و در کشور تحت تاثیر قرار داده و گریبانگیر همه مملکت است.وی با اشاره به اینکه مرگ یک نفر می تواند کل خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد، افزود:

این امر نشان ازاهمیت  بحث واکسیناسیون دارد و بایدحمایتی همه جانبه و درست در این حوزه داشته باشیم.مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها رازی را یک برند جهانی عنوان کرد و گفت: این مجموعه افتخارکشور است چراکه همه مردم کشور نمونه ای از واکسن های رازی را بدن خود دارند و ایمنی های ما در مقابل بسیاری از بیماری هابه واسطه زحمات پیشکسوتان این مجموعه است.

وی ادامه داد: مایه افتخار است که در جلسه‌ای با عراقی ها اذعان داشتند که سرم‌های درمانی ضدمار گزیدگی و عقرب زدگی رازی را به نمونه های امریکایی ترجیح می دهند.

موسسه رازی یک برند جهانی و افتخار کشور است

حاجتی با تاکید بر اینکه با نگاه تخصصی جای ساخت واکسن اینجاست، بیان داشت: به عنوان فردی که موافق ومدافع.خصوصی سازی هستم و معتقدم فضای رقابتی بهترین فضا برای رشد و توسعه است،در این موضوع نبایدریسک کنیم. موجب شود تا داشته‌ها و ظرفیت های بزرگ و غنی کشور را از بین ببریم.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از تمامی ظرفیت های موجود برای رشد و توسعه موسسه رازی و به دنبال آن تولیدواکسن کووید۱۹،خاطرنشان کرد.لازم است ضمن توجه به بازار های هدف جهانی با حمایت از چنین مجموعه هایی در کنار نیاز امروز که کنترل شرایط کنونی است. به فکر آینده نیزباشیم.مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها تصریح کرد:مجموعه ای مثل رازی نیاز مملکت است.

اطمینان داریم اگر هزینه ای صرف آن میشود، در نهایت به پژوهش و اجرا می رسد.آثار آن در رفاه خانواده‌های کشور مشهود است.وی با بیان اینکه باید اولویت ها درست شناسایی و برنامه ریزی شود، افزود:حمایت های لازم برای اجرایی شدن تعهد م ،موسسه رازی مبنی بر تامین واکسن کووپارس مورد نیاز انجام خواهد شد.

همچنین  برنامه ریزی برای ورودموسسه رازی مبنی بر تامین واکسن کووپارس مورد  نیاز انچام خواهدشد. به بازارهای جهانی و افزایش ظرفیت های مجموعه باید در دستور کار قرارگیرد. حاجتی ابراز امیدواری کرد. که با بهره‌گیری از ظرفیت های ۱۰۰ ساله موسسه رازی و تولید واکسن رازی کووپارس بتوانیم. بیماری کرونا را در کشورمدیریت و کنترل کنیم.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از سال ۱۳۰۳ تاکنون در کرج. در حوزه تحقیق و تولید واکسن های انسانی ودامی.سرم های ضدمار وضدعقرب گزیدگی و تولید فراورده های بیولوژیک فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.