نیروهای احمدمسعود ضربه سنگین خود را وارد کردند

پنجشیر

خبرگزاری روسی تاس به نقل از منابع محلی مدعی شد که نیروهای طالبان با تحمل خسارات سنگین مجبور به عقب نشینی ازمواضع خود در اطراف دره پنجشیر شده‌اند.

خبرگزاری روسی تاس به نقل از منابعی در ولایت پنجشیر گزارش داد که نیروهای طالبان در حمله اخیر خود به دره پنجشیر.متحمل خسارات سنگینی شده و مجبور به عقب نشینی شده‌اند.

به گفته این منابع، طالبان در پنج شنبه شب و در ساعات اولیه روز جمعه تلاش کردند از طریق «دره اندرآب» در منطقه.پل حصار و همچنین از طریق منطقه گلبهار به پنجشیر نفوذ کنند. آنها در هر دو منطقه ناکام ماندند و با خسارات سنگین.مجبور به عقب نشینی شدند.

این منابع حاضر در پنجشیر مدعی شدند که تعداد زیادی نیز از نیروهای طالبان اسیر شدند.

برگزاری تاس به نقل از همین منابع گزارش داده است. که شرایط فعلا در اطراف دره پنجشیر آرام و باثبات است.

از روز چهارشنبه درگیری‌ها میان نیروهای طالبان و طرفداران احمد مسعود در پنجشیر گزارش شده است.

طالبان پیش از این از تحمیل خسارات به هر دو طرف درگیری خبر داده بود.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز جمعه با اشاره به مساله پنجشیر گفت، ما از طالبان و دیگر گروه‌های قومی و سیاسی در افغانستان خواسته‌ایم بر سر تشکیل دولت انتقالی فراگیر به توافق برسند.

ما فعلاً برنامه‌ای برای ایفای نقش میانجی در این مذاکرات نداریم. تاجیکستان به‌عنوان متحدروسیه در حال ایفای نقش درباره موضوع «پنجشیر» است.

انعام‌الله سمنگانی، عضو کمیسیون فرهنگی طالبان، در این باره گفت: ”اعضای طالبان با حملات از سوی نیروهای پنجشیر.رو به رو شده اما به آنهاپاسخ دندان شکنی داده‌ شده است.»

جریان‌های سیاسی در کابل از طالبان و نیروهای مخالف طالبان می‌خواهند. تا دو باره وارد مذاکره شوند و مشکل پیش آمده رااز راه گفت‌وگو حل کنندتا جنگ در افغانستان پایان یابد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.