پویش ملی “به رنگ مدرسه” با عنوان «نقاشی بکشید، جایزه بگیرید»

پویش ملی "به رنگ مدرسه"

 مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: پویش ملی “به رنگ مدرسه” با عنوان «نقاشی بکشید، جایزه بگیرید» در این استان آغاز شد.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: پویش ملی “به رنگ مدرسه” با عنوان «نقاشی بکشید، جایزه بگیرید» در این استان آغاز شد.

حسن مهرانی گفت: این پویش ویژه دانش آموزان ۶ تا ۱۲ سال است که متقاضیان می توانند نقاشی های خود را با موضوع “مدرسه دوست داشتنی من” در سایت آجر به آجر  www.ajorBajor.ir بارگذاری و از جوایز متنوع آن بهره‌مند شوند.

وی هدف از برگزاری این پویش را ترویج فرهنگ مدرسه‌سازی بین کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها، افزایش آگاهی مردم و استفاده از ظرفیت کودکان برای بهره گیری از هنر کودکان برای تشویق مردم در امر مدرسه‌سازی ذکر کرد.

وی بیان داشت: این پویش ملی هم‌زمان با سراسر کشور در استان البرز آغاز شده که تا آبان‌ماه سال جاری ادامه دارد و هر هفته جوایزی به برندگان آن اهدا می‌شود.

مهرانی با اشاره به اینکه شرکت میهن حامی این پویش است و قرار است به ازای هر نقاشی دانش آموزان هزینه تهیه یک آجر را پرداخت کند،خاطرنشان کرد: به همت حامی این پویش ۱۰۲ مدرسه در استان های مختلف که نیاز مبرم به توسعه فضای آموزشی دارند، ساخته می شود.

وی با بیان اینکه پویش‌ها یکی از ابزارها در اجرای طرح «آجر به آجر» است، یادآور شد: در پویش‌های قبلی افراد با اهدای مبلغی به مدرسه سازی و مشارکت در پویش، پوستر خود را با عکس دلخواهشان از سایت دریافت می‌کردند.

وی ادامه داد: جنس پویش امسال «به رنگ مدرسه»، نسبت به پویش‌های پیشین اندکی متفاوت است، زیرا دانش‌آموزانی که نقاشی کشیده و عکس آن را می‌فرستند و هر هفته در قرعه کشی جوایز شرکت داده می شوند.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرزتصریح کرد: طی دو دهه گذشته به همت خیرین ۴۰۰ پروژه آموزشی دراین استان ساخته شده است.

وی افزود: خیرین مدرسه ساز تا کنون ۳۷۰ میلیارد تومان برای ساخت کلاس های درس در این استان هزینه کردند و  بهبود سرانه آموزشی در استان مهاجر پذیری چون البرز حاصل کمک خیران مدرسه ساز است.

مهرانی کمبود فضاهای آموزشی و پرورشی را از مهمترین مشکلات حوزه کاری آموزش و پرورش البرز برشمرد و تاکیدکرد: کاهش این مشکل نیاز به مشارکت ویژه دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت در قالب طرح ملی آجربه آجر که در پویش های مختلف برای مشارکت درامر مقدس مدرسه سازی برگزار می شود، دارد.

استان البرز حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.