چرا معاون وزیر ورزش اصرار دارد دبیر و خزانه‌دار ژیمناستیک برکنار شوند؟

چرا معاون وزیر ورزش اصرار دارد دبیر و خزانه‌دار ژیمناستیک برکنار شوند؟

اینچه درگاهی

اینچه در گاهی به صحبت های ژاله فرامرزیان (معاون مالی وزارت ورزش) واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، زهرا اینچه درگاهی در خصوص صحبت‌های ژاله فرامرزیان، معاون امور مالی و توسعه منابع انسانی وزارت ورزش با خبرنگاران که در حاشیه مراسم میثاق جامعه ورزش با سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی انجام داد، اظهار داشت: من هم در این مراسم باشکوه بودم و به دلیل جو تالم‌برانگیزی که در این مراسم وجود داشت با هیچ رسانه‌ای صحبتی انجام ندادم اما وقتی متوجه شدم خانم فرامرزیان در حاشیه همین مراسم در مورد فدراسیون ژیمناستیک مصاحبه انجام داده تعجب کردم.

وی ادامه داد: به هر حال تصمیم شخصی ایشان بود که در چنین مراسمی صحبت‌هایی از این دست انجام دهند اما این صحبت‌ها از جهات مختلف نکاتی دارد که به عنوان رئیس فدراسیون ژیمناستیک موظف هستم به آن پاسخ بدهم. سازمان بازرسی چندین مکاتبه با فدراسیون ژیمناستیک داشت که به همه مکاتبات پاسخ‌های لازم داده شد. حتی زمانی که نمایندگان سازمان بازرسی در فدراسیون مستقر بودند من و همکارانم کمال همکاری را با آنان داشتیم. با این حال سازمان بازرسی، فدراسیون ژیمناستیک را به دادگاه معرفی کرد. به همین منظور من دو بار در دادگاه حاضر شدم و مستندات لازم را در این خصوص ارائه کردم و فکر نمی‌کنم در این خصوص مشکل خاصی وجود داشته باشد.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک تصریح کرد: خانم فرامرزیان عنوان کردند که تا زمانی که رای دادگاه در این خصوص صادر نشود ادامه فعالیت دبیر و خزانه‌دار فدراسیون به صلاح دولت نیست. پاسخ من به خانم فرامرزیان این است که تا الان نه آقای سلیمانی و نه آقای نوری به عنوان خوانده یا متهم به دادگاه فراخوانده نشده‌اند. حتی مراجع قضایی متفق القول می‌گویند که تا زمانی که اتهام مسئولان فدراسیون ژیمناستیک ثابت و رأیی صادر نشده باشد کسی نمی‌تواند آنها را متخلف قلمداد کند.

اینچه درگاهی افزود: طبق قانون هر انسانی بیگناه است مگر اینکه بزهکاری او ثابت شود. برای من جای سوال است که چرا خانم فرامرزیان اصرار دارد دبیر و خزانه‌دار فدراسیون قبل از صدور رای دادگاه برکنار شوند. ضمن اینکه من نمی‌دانم این موضوع چه ارتباطی به بودجه فدراسیون دارد، فدراسیونی که رشته‌ای المپیکی محسوب می‌شود اما تا الان شاید تنها حدود ۳۰ درصد از بودجه خود در بحث توسعه قهرمانی و هزینه های جاری را دریافت کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه جمع مبالغی که از آنها به عنوان تخلف یاد می‌شود و البته از نظر فدراسیون این موارد قابل قبول نیست بسیار ناچیز است، گفت: در دوره‌های قبلی فدراسیون افرادی به عنوان خزانه‌دار و حسابدار فدراسیون حضور داشتند که تخلف آنها اعلام شده و حتی در اولین مجمع عمومی که من حضور داشتم ۲۰ دقیقه طول کشید تا تخلفات این دو به صورت تیتروار قرائت و از طرف مجمع درخواست رسیدگی داده شود، پس چرا به تخلفات این دو که کارمندان وزارت ورزش هستند رسیدگی نشد؟ حتی نرام‌افزار حسابداری فدراسیون را هم با خودشان بردند تا امکان رسیدگی به حساب و کتاب‌ها وجود نداشته باشد و در حضور آقای گواری که آن زمان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها بودند خواسته شد این نرم‌افزار را به فدراسیون برگردانند.

اینچه درگاهی افزود: آیا پولی که به عنوان غرامت به سرمربی سابق تیم ملی فوتبال داده می‌شود سوء‌مدیریت است یا کارهای ماندگاری که ما در فدراسیون ژیمناستیک انجام داده ایم؟ تا الان فقط برای خرید بلیت ملی پوشان ژیمناستیک در سال جاری جهت اعزام به مسابقات مختلف حدود ۹۶۰ میلیون تومان هزینه کرده‌ایم. این مبلغ به جز هزینه‌های جاری فدراسیون است. جالب اینکه بودجه دریافتی ما از وزارت ورزش کمتر از این مبلغ است. آیا باید به خاطر اینکه برای فدراسیون درآمدزایی داشته ایم اینگونه مورد هجمه قرار بگیریم؟

وی در پایان خاطرنشان کرد: خانم فرامرزیان در بخش دیگری از صحبت‌هایشان گفته اند که وزارت ورزش تخلفات آقای سلیمانی و آقای نوری را در نامه‌ای به فدراسیون اعلام کرده است. من به یاد ندارم وزارت ورزش چنین نامه‌ای را به فدراسیون ارسال کرده‌ باشد به همین خاطر به صورت کتبی از خانم فرامرزیان خواستم که تخلفات این افراد را برای ما ارسال کنند که ایشان هیچ پاسخی به این نامه ندادند. اگر طبق اظهار ایشان چنین نامه ای قبلا برای ما داده شده بود واقعا ارسال دوباره آن نامه چه ایرادی داشت که خانم فرامرزیان این کار را انجام ندادند؟ امیدوارم آقای دکتر علی‌نژاد که خودشان سال‌ها رئیس فدراسیون بوده‌اند به این موضوع ورود کنند و اجازه ندهند منافع ملی کشور به خاطر برخی پیش‌داوری‌ها به خطر بیفتد. ضمن اینکه نمی‌توانم ارتباطی بین این مسائل با قطع شدن بودجه فدراسیون پیدا کنم آن هم در شرایطی که ما در آستانه کسب سهمیه المپیک هستم چرا که این تیر رها شده از ترکش بر سینه قهرمانان با ارزش و بزرگ ما می‌نشیند. امروز ما به وفاق و وحدت نیاز داریم تا بستری مناسب برای افتخارآفرینی و تاریخ سازی فرزندان ایرانمان فراهم سازیم.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.