شبکه جاسوسی آمریکا در ایران/چشم “سیا” در تهران کور شد

تهران +سیا+موساد

نیویورک‌تایمز گزارش داد «شبکه جاسوسی آمریکا در ایران» که توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)برای ایجاد شبکه مخبران تشکیل شده است،

در نتیجه «عملیات ضد اطلاعاتی بسیار کارآمد» از سوی تهران ناکام ماند

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز نوشته است: «مقام‌های آمریکایی می‌گویند. پیام مکتوب و محرمانه ارسال ‌شده  از سوی یک افسر سیا که مسؤولیت تشکیل تایمزراداشت. گزارش داد. «شبکه جاسوسی آمریکا در ایران». که توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای ایجاد شبکه مخبران تشکیل شده است،

در نتیجه «عملیات ضد اطلاعاتی بسیار کارآمد» از سوی تهران ناکام ماند. شبکه‌های جاسوسی در ایران را به عهده داشت.

در سراسربخش‌های مقر مرکزی این سازمان اطلاعاتی در لانگلی طنین‌انداز شد. شبکه مخبران آمریکا تا حد زیادی مغلوب عملیات‌های  ضد اطلاعاتی بسیار کارآمد تهران شده بود.تهران، مانع تلاش‌ها برای بازسازی این شبکه شده است».

نیویورک‌تایمز همچنین به نقل از مقام‌های آمریکایی مدعی شده رژیم اسرائیل با فراهم کردن «اطلاعات موثق» درباره فعالیت‌های هسته‌ای. برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران به آمریکا برای پر کردن این شکاف کمک کرده است.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا. اسرائیل سوابق طولانی همکاری با یکدیگر را دارند. این همکاری‌ها بویژه در دوران ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»در آمریکا بشدت افزایش یافت.

نیویورک‌تایمز در عین حال مدعی شده این وضعیت بعد از روی کار آمدن «جو بایدن»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا که خواستار احیای توافق هسته‌ای برجام بود. تغییر کرد تا جایی که در بهار سال جاری، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر وقت

رژیم صهیونیستی حتی تبادل اطلاعاتی با آمریکا را به دلیل «عدم اعتماد به دولت بایدن» متوقف کرد.

طبق گزارش نیویورک‌تایمز، چالش کنونی پیش روی تل‌آویو و واشنگتن، در حالی که «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای دیدار با «جو بایدن» به واشنگتن سفر کرده. بازسازی اعتماد، آن هم با وجود پیگیری اهداف متناقض در قبال ایران است.

مقام‌های ارشد صهیونیستی به روزنامه نیویورک‌تایمز گفته‌اند. یکی از اهداف کلیدی نفتالی بنت مشخص کردن این خواهد بود.  آیا دولت بایدن از عملیات‌های مخفیانه اسرائیل علیه برنامه هسته‌ای ایران حمایت خواهد کردیا خیر.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی سفر خود به واشنگتن در مصاحبه با نیویورک‌تایمز مدعی شد. همچنان به حملات مخفیانه این رژیم علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد.

 

بیشتر بخوانید:

آمریکا برای ایران شرط گذاشت!

بر این اساس مقام‌های صهیونیستی امیدوارند هر گونه توافق جدید با ایران، محدودیتی برای چنین.عملیات‌هایی که در گذشته به ترور دانشمندان هسته‌ای ایران و عملیات خرابکارانه در تأسیسات .هسته‌ای این کشور منجر شد. پدید نیاورد.

نیویورک‌تایمز ادعا کرده در دیدار نفتالی بنت با بایدن،نخست‌وزیر اسرائیل از آن جهت دست بالاتر را خواهد داشت.  ایالات‌متحده برای اطلاعات درباره ایران بیشتر به اسرائیل وابسته شده است.

به نظر می رسد ادعای نیویورک‌تایمز در بزرگ‌نمایی اشراف اطلاعاتی رژیم صهیونیستی بر ایران و وابستگیی.واشنگتن به تل‌آویو در این باره، تلاشی برای سرپوش گذاشتن روی شکست اطلاعاتی سیا و موساد از ایران است.

گفتنی است مقامات آمریکایی تا این لحظه در مورد «شکست شبکه‌سازی اطلاعاتی خود در ایران» حاضر به ارائه توضیحی نشده‌اند.

تلاش نیویورک‌تایمز برای القای ضربه خوردن همکاری اطلاعاتی‌های آمریکا و اسراییل در حالی است.

که این روزنامه پنجشنبه به نقل از منابع آمریکایی و صهیونیستی گزارش داد. رژیم صهیونیستی ۲ ساعت قبل از عملیات خرابکارانه در تأسیسات هسته‌ای نطنز در ماه آوریل- زمان نخست‌وزیری نتانیاهو- دولت بایدن را از این عملیات مطلع کرده بود.

این روزنامه مدعی شده سرویس اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی،موساد ۲ ساعت قبل از این حمله دولت بایدن را از قصد خود برای خرابکاری در نطنز مطلع کرده بود.

۲۲ فروردین‌ماه امسال رخ دادن حادثه‌ای در بخشی از شبکه توزیع برق مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی‌روشن (نطنز) اعلام شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.