کارخانه نوآوری البرز فعالیت خود را آغاز می‌کند

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج گفت: کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز هم‌زمان با عید سعید غدیرخم فعالیت خود را آغاز می‌کند.

آرش ارشد، در خصوص کارخانه نوآوری البرز گفت: برای این کارخانه زمینی به مساحت ۱۰۳ هزار مترمربع تخصیص یافته که فاز اول آن در ۱۰ هزار مترمربع و در پنج بلوک ساختمانی با بیش از ۱۳ هزار مترمربع ابنیه ساخته شده است.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج افزود: کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در مردادماه سال‌جاری و هم‌زمان با عید سعید غدیرخم  فعالیت خود را آغاز می‌کند.

ارشد گفت: این کارخانه‌ مکانی برای بروز ایده‌های نوآورانه و فناورانه است تا صاحبان این ایده‌ها با سرعتی بهتر و با بازدهی بیشتر به نتایج مطلوب خود برسند.

او افزود: در این روند لازم است برای ایده‌ها و استارتاپ‌ها امکانات اولیه به شکل رایگان یا با کمترین هزینه فراهم شود تا به پرورش ایده منجر شود.

ارشد حضور تیم‌های حرفه‌ای و با تجربه برای مدیریت این مجموعه را مهم ارزیابی کرد و گفت: معرفی شرکت دانش‌بنیان سیوان به عنوان مجری از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و موفقیت این شرکت در سرعت بخشی به تاسیس این کارخانه، زمینه را برای راه‌اندازی هر چه سریعتر این مجموعه فراهم کرده است.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج افزود: ایجاد مراکز رشد در دانشگاه همچنین پارک‌های علم و فناوری اگر چه توانسته است شتاب خوبی به گسترش فعالیت‌ها بدهد، اما تاسیس کارخانه‌های نوآوری می‌تواند این موضوع را از طریق کاهش بروکراسی اداری سرعت بیشتری دهد.

او با اشاره به این که کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز که در نزدیکی کلان‌شهر کرج قرار گرفته است، گفت: این کارخانه می‌تواند در رفع نیازهای روز جامعه با محور قراردادن موضوعات مدیریت شهری، کشاورزی و منابع‌طبیعی، حمل و نقل، بهداشت و درمان و مسائلی که یک شهر با آن مواجه است، با نگاهی جدید و ارائه طرح‌های نوین و با تجاری‌سازی، نقش اساسی ایفا کند.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج افزود: همجواری این کارخانه با کلان‌شهر تهران می تواند بسیاری از نیازهای تیم‌های فناورانه را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.