گزینه‌های احتمالی ۲۹ استانداری کشور در دولت سیزدهم+ اسامی

گزینه‌های احتمالی ۲۹ استانداری کشور

با توجه به اینکه این روزها نام گزینه‌های متعددی برای ‌مسند استانداری‌‌ها در دولت سیزدهم مطرح می‌شود.محتمل‌ترین گزینه‌های استانداری در ۲۹ استان ‌منتشر می‌شود.

به گمانه‌زنی‌ها.تحلیل‌ها و بررسی‌ها پیرامون استانداران‌، این روزها به اوج خود رسیده است. ‌‌با استقرار کمیته انتصابات دولت جدید در تالار وزارت کشور و معرفی «محمدباقر خرمشاد» به‌عنوان معاون سیاسی. در روزهای آینده استانداران جدید معرفی و روانه اتاق‌های محل کار خود در استانداری‌های کشور خواهند شد.

وزیر کشور نیز در حاشیه سفر به استان خوزستان با اعلام اینکه تعیین استانداران کشور به‌تدریج انجام می‌شود.گفته بود: تغییر استانداران کشور توسط این وزارتخانه در دستور کار قرار دارد. به‌تدریج استانداران جدید تعیین می‌شوند. در حال بررسی و مطالعه به‌روی استانداران جدید هستیم. بنا به ضرورت و به‌تدریج آنها را انتخاب خواهیم کرد.

بر همین اساس و با توجه به اینکه ‌این روزها نام گزینه‌های متعددی برای ‌مسند استانداری‌‌ها در دولت سیزدهم مطرح می‌شود، خبرگزاری تسنیم گزینه‌های احتمالی استانداری در ۲۹ استان را منتشر کرد.

بر همین اساس و با توجه به اینکه ‌این روزها نام گزینه‌های متعددی برای ‌مسند استانداری‌‌ها در دولت سیزدهم مطرح می‌شود، خبرگزاری تسنیم گزینه‌های احتمالی استانداری در ۲۹ استان را منتشر کرد.

 

 

کارنامه وزیر کشور دولت سیزدهم بیش از آنکه با سوابق مدیریتی پر شده باشد.مملو از تجربیات نظامی است؛ حالا نام برخی از سرداران سابق سپاه به عنوان گزینه های استانداری مطرح شده است.بهنظر میرسد برنامه وحیدی وزیر کشور جدید برای حل بحرانها یا اداره استانها مبتنی بر استراتژیهای نظامی است تا مدیریتی.

قصه معرفی و رای اعتماد اغلب وزرای کابینه سیزدهم به سر آمد. اکنون نوبت به انتخاب معاونان وزرا و استانداران رسیده است. وظیفه معرفی استانداران به رئیس جمهوری برای کسب رأی از هیات دولت با احمد وحیدی. سردار و وزیر دفاع اسبق و عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام است.سوابق اجرایی او بیش از آنکه معطوف به امور مدیریتی باشد. حول مسائل نظامی میچرخد؛ موضوعی که سبب شده است، گمانه‌زنیها برای حضور نظامیان به عنوان استانداران دولت سیزدهم بیش از پیش افزایش یابد. مسئلهای پر مناقشه در تاریخ بازاندیشی سازوکار مدیریتی جمهوری اسلامی.
طی هفتههای اخیر نام برخی افراد و چهرههای سیاسی و نظامی برای اداره استانها و به طور خاص، استانهایی بزرگ با معضلات و مسائل خاص مطرح بوده است. همزمان با بروز بحران آب در خوزستان و در پی آن، شروع اعتراضات، برخی چهرهها ازجمله محسن رضایی به این استان سفر کردند؛ سفری که سبب شد نام او به عنوان گزینه پیشنهادی برای اداره این استان در دولت سیزدهم مطرح شود اما قرعه معاونت اقتصادی ریاست جمهوری به نام او افتاد و از فهرست استانداران خطر خورد.

ادامه مطلب را در سایت زیر بخوانید:

انتصابات احتمالی وزیر کشور؛ استانداران نظامی در راهند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.