تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
کد خبر : 86281

انتخاباتی آتی شوراهای اسلامی

انتخاباتی آتی شوراهای اسلامی

حساسیت ها نسبت به انتخاباتی آتی شوراهای اسلامی امیدوارکننده است.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: حساسیت ها و دیدگاه هایی که نسبت به انتخابات آتی شوراهای اسلامی در خرداد 1400 مطرح می شود. امیدوارکننده و نویدبخش روی کارآمدن پارلمان های محلی فسادستیز، شفاف و مطالبه گر است.


اکبر سلیم نژاد با بیان اینکه طبق قانون استفاده از امکانات و منابع نهادها و شهرداریهادرانتخابات آتی شوراهای اسلامیممنوع است. مدیریت شهری کرج نیز اصل بی طرفی را به خوبی رعایت خواهد کرد. گفت: آنچه وظیفه و تکلیف است. باید به آن عمل شود دعوت از اقشار مختلف جامعه برای حضور باشکوه در پای صندوق های رأی و مشارکت فعال در سرنوشت همه جانبه جامعه است. اینکه در ریاست جمهوری و شوراها چه فرد و افرادی «معتمد» و «اصلح» شناخته شوند. بر عهده مردم است. وی افزود: حساسیت های خوبی را در سطح فضای سیاسی استان در خصوص انتخابات آتی شوراهای اسلامی شاهد هستیم. 

امیدواریم افراد یا جریان هایی که با زر و زور قصد جلب توجه افکار عمومی را دارند.موفقیتی نداشته باشند. آنچه شرایط کنونی کشور می طلبد فرصت دادن به جوانان و نیروهای انقلابی. مطالبه گر، شفاف، متخصص، متعهد، سلامت و توانمند است. امیدواریم برخی تجربه های تلخ گذشته در خصوص شوراها در دوره ششم مدیریت شهری تکرار نشود.

سلیم نژاد تصریح کرد: شورا یک نهاد غیرسیاسی است. که باید در خصوص نحوه اداره شهر و تامین نیازها و سرانه ها و پاسخگویی به مطالبات مردمی تصمیم گیری نماید.  هرچه ترکیب آن از حضور افرادی عالم و عادل و کاردان و توانمند غنی تر شود. بی شک به همان میزان شاهد حرکت شهرها به سمت عمران و آبادانی و شکوفایی خواهیم بود.  در مقابل منفعت طلبی ها و قومیت گرایی ها و وابستگی ها به جریانات قدرت و ثروت می تواند. آسیبی بزرگ به بدنه مدیریت شهری و شهرداریها وارد سازد.

رئیس شورای شهر کرج با قدردانی از تذکراتی که پیرامون انتخابات شوراهای اسلامی مطرح می شود. حساسیت ها را ناشی از خیرخواهی و دلسوزی دانست. اذعان داشت: بی شک جدیت نهادهای مربوطه برای محور و فصل الخطاب قرار دادن قانون در تائید صلاحیت ها و برگزاری انتخابات با هدف کارآمدتر کردن نهاد پارلمان های محلی و کوتاه کردن دست فرصت طلبان از منافع و منابع عمومی است.ما از آن استقبال می کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: شورای پنجم کرج به لحاظ عملکرد سلامت و روح مطالبه گر. شفاف و نگاه متعهدانه و متخصصانه به مسائل و معضلات شهری شناخته شده است. همانطور که شاهدیم پروژه های متعددی در حال افتتاح است. طرح های کلانی همچون مترو و بزرگراه شهید سلیمانی را آماده بهره برداری کرده ایم. در سخت ترین شرایط درآمدی و تحریم ها و تورم ناشی از آن اجازه ندادیم پرداخت حقوق کارکنان حتی یک ماه تأخیر داشته باشد.  پروژه ها نیز نه تنها تعطیل نشدند. بلکه پروژه های از قبل تعطیل نیز فعال شدند. تحولات شگرفی در ناوگان حمل و نقل عمومی و تعداد پارکها ایجاد شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.