تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
کد خبر : 86541

تخصیص اعتبار مناسب برای تکمیل پروژه های کلان عمرانی

تخصیص اعتبار مناسب برای تکمیل پروژه های کلان عمرانی

تخصیص اعتبار مناسب برای تکمیل پروژه های کلان عمرانی

شهردار کرج گفت. قبل از جذب اعتبار ۸۰ میلیارد تومانی دولت. شهرداری برای پروژه بزرگراه شمالی ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه کرده بود.

علی کمالی زاده در دو

یست و سی و پنجمین جلسه شورای شهر کرج. ضمن تسلیت ضایعه درگذشت مهندس بهرام زاده از کارکنان خدوم سازمان سیما. منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج اظهار کرد. از خداوند برای خانواده این عزیز از دست رفته صبر و شکیبابی مسئلت دارم. این ضایعه را به همه شهروندان کرجی تسلیت می‌گویم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این جلسه از صحن علنی شورا.  اعضا به موضوعات مهمی در خصوص مسائل شهری اشاره کردند. افزود: برخی از این موضوعات نیاز به توضیح دارد. برخی از تذکرات شورا نیز با دقت پیگیری و نتیجه آن ارائه خواهد شد.

کمالی زاده با بیان اینکه برای اجرای برخی پروژه های تعریف شده برای شهر به تملکاتی نیاز است. گفت: بدون شک تملک این املاک به منابع دریافتی نیاز دارد. تا وقتی منابع مالی مورد نیاز تامین نشود، تملکات به سختی صورت می‌گیرد.

بخش عمده ای از عملیات خاکبرداری پروژه دسترسی به حلقه دره به پایان رسیده است

شهردار کرج در ادامه به اجرای پروژه دسترسی به حلقه دره و اصلاح هندسی آن اشاره کرد. افزود: بخش عمده ای از عملیات خاکبرداری این پروژه انجام شده است.

این مسئول تاکید کرد. بخشی از این مجموعه خارج از حریم قانونی شهرداری کرج است. به همین دلیل برای اجرای پروژه ها  به هماهنگی با اداره کل راه و شهرسازی نیاز است.

کمالی زاده همچنین به وضعیت برخی پروژه های کلان شهری اشاره کرد و توضیح داد: عملکرد شهرداری در خصوص پروژه های عمرانی وابستگی زیادی به وضعیت تخصیص بودجه دارد.

وی تاکید کرد: در بودجه سال گذشته شهرداری هیچ تکلیفی  مبنی برجذب ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های عمرانی نداشت ولی با پیگیری، موفق به جذب این اعتبار شد.

شهردار کرج گفت: امسال برای کمربند شمالی حدود ۸۰ میلیارد تومان از سوی دولت مصوب شد ولی شهرداری قبل تزریق این اعتبار، حدود ۱۳۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه کرده بود که ۵۰ میلیارد تومان از اعتبار مصوب دولت نیز بیشتر بوده است.

معضل کمبود سیمان مختص کلانشهر کرج نیست 

این مسئول تاکید کرد: قرار بود تا پایان این دوره از شورا برخی از پروژه های عمرانی شاخص شهر به بهره برداری برسد ولی باید شرایط و امکانات لازم برای این کار وجود داشته باشد.

وی با اشاره به مشکل تامین سیمان برای پیشبرد فیزیکی این پروژه ‌ها  افزود: برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی شهر به سیمان نیاز داریم و در این خصوص  استاندار البرز  رایزنی‌هایی با مدیر سیمان آبیک انجام داده و علاوه بر این قرار شده بخشی از نیاز موجود هم از طریق شهرهای کاشان و همدان تامین شود.

این مسئول توضیح داد: کمبود سیمان صرفا مختص کرج نیست و مساله ای است که تمام کلانشهرهای کشور را درگیر کرده است.

وی در پایان به شرایط توزیع آسفالت هم اشاره کرد و گفت: توزیع آسفالت به شرایط آب و هوایی و دمای خاصی نیاز دارد و در برودت هوا آسفالت ریزی به سختی انجام می شود و نتیجه دلخواه را نخواهد داشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.