تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۴
کد خبر : 87373

جدیدترین اخبار انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

جدیدترین اخبار انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

نزدیک ۶۰میلیون نفر واجد شرایط رای دادن هستند

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفته است که در کشور ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که ان شاء‌الله شاهد حضور آن‌ها در پای صندوق‌های رای خواهیم بود.|ایرنا

موضوع و زمان دومین مناظره انتخاباتی 1400

دومین مناظره تلویزیونی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری با موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فردا (سه‌شنبه ۱۸ خرداد) برگزار می‌شود.

فرآیند مناظره با ورود نامزد‌های ریاست جمهوری در بعدازظهر سه شنبه به رسانه ملی آغاز و پس از قرعه کشی صندلی ها، مناظره راس ساعت ۱۷ شروع می‌شود.

مدت زمان هر مناظره بیش از سه ساعت خواهد بود. مناظره‌ها زنده از شبکه‌های مختلف سیما و صدا پخش خواهد شد.

سومین و آخرین مناظره تلویزیونی نامزد‌های ریاست جمهوری نیز شنبه ۲۲ خرداد برگزار خواهد شد.|ایلنا

اخطار عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به رقبای رئیسی

فکر کردند با دروغ گفتن و توسل به توهین می‌توانند رأی مردم را از رئیسی بگیرند.

آیت‌الله موحدی کرمانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت گفته است:

برخی نامزدها در مناظره، با دروغ، جسارت و اهانت، حقایقی که همه مردم آن را قبول داشتند انکار کردند.

اهانت‌های عجیب و غریبی به آقای رئیسی کردند و فکر کردند با دروغ گفتن و توسل به توهین می‌توانند رأی مردم را از او بگیرند.

بترسید که گرفتار رد صلاحیت خود توسط شورای نگهبان شوید که در این صورت مبتلا به رسوایی و خواری در دنیا و عذاب الهی در آخرت خواهید شد.|فرارو

دفاع یک اقتصاددان از مدرک محسن رضایی

شهادت می‌دهم که برای حضور اساتید در دفتر محسن رضایی، هیچ اجباری در کار نبود

مسعود درخشان، استاد محسن رضایی در دانشگاه تهران گفته است: شهادت می‌دهم که برای حضور اساتید در دفتر محسن رضایی، هیچ اجباری در کار نبود و هیچ حق‌الزحمه و پاداشی دریافت نکردیم؛ از همتی شکایت داریم که به ما توهین کرده است.

همتی در مناظرات خطاب به محسن رضایی گفته بود: جناب آقای رضایی! … من که می‌دانم چطور اقتصاد خواندید. من از نحوۀ اخذ مدرک شما خبر دارم. استادهای دانشگاه را مجبور می‌کردید بیایند دفتر شما از شما امتحان بگیرند.|انتخاب

مسعود درخشانی از اقتصاددانان نزدیک به اصولگرایان است. او از جمله حامیان و مشاور اقتصادی ستاد انتخاباتی سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ ایران بود.

واکنش همتی به فرصت اضافه صدا و سیما به رئیسی

عبدالناصر همتی، پس از اختصاص فرصت ۵ دقیقه‌ای تلویزیون به رییسی نوشت: در جریان مناظره، نامزدهای پوششی بهمراه نامزد اصلی، ۲۹ بار با بردن اسم بنده به من تهمت  زدند. با توجه به اینکه به رقیب اصلی بنده ۵ دقیقه فرصت اضافی داده شد، بنابر محاسبات انجام شده باید ۲۰ دقیقه فرصت اضافی برای پاسخگویی به بنده هم اختصاص یابد.

 

رئیسی برای پاسخ به مهرعلیزاده و همتی وقت اضافه گرفت

کمیته تبلیغات انتخابات صداوسیما اعلام کرد: ۵ دقیقه زمان جهت پاسخگویی به اظهارات آقایان مهرعلیزاده و همتی منظور خواهد شد.

نماینده ابراهیم‌ رییسی، نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، در نامه‌ای به کمیسیون تبلیغات صداوسیما خواستار اختصاص زمان جهت پاسخگویی به اظهارات همتی و مهرعلیزاده در مورد رییسی در جریان مناظره اول شد.

پیرو نامه رسمی نماینده سیدابراهیم‌ رییسی به کمیته تبلیغات انتخابات صداوسیما، پس از رسیدگی‌های صورت گرفته، اعتراض ستاد انتخاباتی رییسی وارد دانسته و مدت ۵ دقیقه زمان جهت پاسخگویی به اظهارات آقایان مهرعلیزاده و همتی برای سیدابراهیم‌رییسی منظور خواهد شد./ایسنا

جدول پخش برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات در روز ۱۷ خرداد

نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز دوشنبه (۱۷ خرداد) در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی متنوع حاضر می‌شوند و درباره برنامه‌ها و دیدگاه‌های خود صحبت می‌کنند.

محسن رضایی میرقائد:
دوشنبه ۱۷ خرداد ساعت ۹ رادیو اقتصاد

سید ابراهیم رئیسی:
دوشنبه ۱۷ خرداد ساعت ۱۷ شبکه ۴
دوشنبه ۱۷ خرداد ساعت ۱۸ رادیو ایران

علیرضا زاکانی:

دوشنبه ۱۷ خرداد ساعت ۲۰ شبکه یک

محسن مهرعلیزاده:
دوشنبه ۱۷ خرداد ساعت ۷ رادیو فرهنگ (بازپخش)

عبدالناصر همتی:
دوشنبه ۱۷ خرداد ساعت ۲۰ و ۳۰ شبکه ۲
دوشنبه ۱۷ خرداد ساعت ۲۲ و ۴۵ شبکه ۲
دوشنبه ۱۷ خرداد ساعت ۲۲ و ۴۵ رادیو ایران/فرارو

دختر سردار سلیمانی: در ستاد رئیسی نیستم

زینب سلیمانی اعلام کرد: مسئولیت من در ستاد آقای رئیسی کذب محض است.

:در پی انتشار مطلبی مبنی بر مسئولیت دختر شهید سردار سلیمانی در ستاد انتخاباتی آقای رئیسی، زینب سلیمانی اعلام کرد: مسئولیت من در ستاد آقای رئیسی کذب محض است و همانطور که قبلاً گفته‌ام خانواده سردار سلیمانی در انتخابات از هیچ کاندیدایی حمایت نخواهد کرد.

وی افزود: از طرفداران کاندیداهای محترم تقاضا داریم از نام سردار شهید و خانواده ایشان سوءاستفاده نکرده و تقوا را رعایت نمایند./روزنامه جمهوری اسلامی

زاکانی: کنار رفتن من به نفع رئیسی در انتخابات، توهین است

زاکانی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده خودم را در راس اصلاح طلبان می‌دانم، به این دلیل که به دنبال تحول اصلاح طلبی آمده ام. اما اگر اصلاح طلبان را یک فرقه سیاسی بدانیم آن‌ها آنقدر خراب کاری  و بازیگری کرده اند که به اعتقاد من جامعه برای آن‌ها اعتباری قائل نیست.

معتقد هستم که اصلاح طلبان می‌توانند ایده‌ها و شرایط خودشان را مطرح کنند، اما باید پاسخ گوی وضع موجود هم باشند. اینکه من به نفع حجت الاسلام رئیسی کنار بروم گمانه زنی‌هایی است که هم توهین به رئیسی و هم توهین به تک تک نامزد‌ها است./باشگاه خبرنگاران

انتقاد جهانگیری از اولین مناظره تلویزیونی انتخابات 1400

اسحاق جهانگیری از نحوه برگزاری اولین مناظره انتخابات ۱۴۰۰ انتقاد کرد.

اسحاق جهانگیری در توییتر نوشت: اولین ⁧مناظره⁩ نامزدان ریاست جمهوری را دیدم، هم برنامه‌ریزی و هم اجرا عجیب بود. هفت نامزد ریاست جمهوری درباره مسائل اقتصادی کشور مورد پرسش قرار گرفتند.

هیچ نامزدی به این مساله نپرداخت و پنج نامزد همسو نیز یک صدا، خرابی همه اوضاع را تنها به این دولت ارجاع دادند.

آنها نگفتند مقصر ارجاع ⁧پرونده هسته‌ای⁩ کشور به ⁧شورای امنیت⁩ سازمان ملل تحت مدیریت آمریکا در سال ١٣٨٥ چه تیمی و چه جریانی بود و چه هزینه‌های سنگینی بر کشور تحمیل کرد.
آنها نگفتند دولت اول روحانی چگونه توانست ایران را از ذیل ⁧فصل هفتم⁩ شورای امنیت خارج و تحریم‌ها را رفع کند و ⁧برجام⁩، ثبات اقتصادی، دستیابی به نرخ ⁧تورم⁩ تک رقمی و رشد اقتصادی ١٢ درصدی در سال ٩٥ سبب شد تا دولت دوم روحانی با رای ٢٤ میلیونی مردم تشکیل شود.

آنها نگفتند با خروج ⁧ترامپ⁩ از ⁧برجام⁩ در سال ٩٧ و وضع سنگین ترین تحریم‌ها و راه اندازی ⁧جنگ اقتصادی⁩ بی سابقه در طول سه سال اخیر، مردم با چه تنگناهای اقتصادی شدیدی مواجه شدند.

آنها نگفتند که در این مدت چه جریانی نگذاشت راه‌های خروج کشور از ⁧تحریم⁩ها و بازشدن درهای ⁧اقتصاد⁩ که نتیجه مستقیم آن کاهش رنج‌ها و نگرانی‌های مردم بود به فرجام برسد. آن‌ها احتمالا باید بدانند که اداره اقتصاد کشور در تحریم و بدون تحریم سیاست‌ها و اولویت‌های متفاوتی دارد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.