تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱
کد خبر : 86333

دومین خط و نشان روحانی برای مجلس

دومین خط و نشان روحانی برای مجلس

رئیس‌جمهور: دولت تغییر شاکله بودجه را نمی‌پذیرد

دومین خط و نشان روحانی برای مجلس

حسن روحانی در کمتر از دو هفته دوبار برای مجلس خط ونشان کشید. او که در اواخر دی‌ماه با بیان اینکه لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس قواعد.شرایط کشور تهیه و تنظیم شده. اعلام کرده بود: دگرگون کردن شاکله و ساختار بودجه مطمئنا غیر قابل قبول است. امروز هم اعلام کرد: دولت با هر تغییری که موجب گرانی کالای مورد نیاز مردم شود، مخالف است.

 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه روز سه شنبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت. رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارش کارشناسی از تغییرات انجام شده در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی. در لایحه بودجه سال 1400 .آثار افزایش ارقام بودجه بر معیشت مردم و آثار تورمی آن بر کالاهای ضروری ارائه کرد.

بنا به این گزارش، بودجه برخی مراکز و نهادها در ذیل جدول 17 از محل منابع حاصله از افزایش نرخ ارز کالاهای اساسی. افزایش قابل توجهی یافته است.

رئیس جمهور پس از ارائه این گزارش.گفت: دولت با هدف آرامش بخشی به بازار و اقتصاد کشور با برنامه ریزی جهت زمینه سازی ثبات در حوزه توسعه ای و معیشت مردم در سال جاری. تبعات جنگ اقتصادی را به حداقل رسانده و آثار تحریم ها را با حداکثر توان خنثی کرده است.

حسن روحانی تصریح کرد. دولت در بودجه 1400مراقبت کرده است. که از پول فقرا به نفع دستگاه های خاص هزینه نشود.

رئیس جمهور افزود. دولت با توجه به افق امید بخش پیش رو. ریل گذاری در بخش های خرد و کلان اقتصاد کشور با هدف تاثیر مثبت در معیشت و زندگی مردم. بودجه سال آینده را تنظیم و به مجلس عرضه کرد.

روحانی خاطرنشان کرد: بی تردید دولت با هر تغییری که موجب گرانی کالای مورد نیاز مردم و نگرانی افکار عمومی. دارای آثار تورمی و عواقب سوء در زندگی و معیشت مردم باشد. موجب کاهش ارزش پول ملی شود، مخالف است.

دومین خط و نشان روحانی برای مجلس

رئیس جمهور تاکید کرد. سخنانی که علامت افزایش قیمت در سال آینده را به بازار بدهد. بلافاصله و به طور مستقیم، فشار بر اقشار کم درآمد را افزایش می دهد. در شرایطی که همه عوامل، روند کاهش تورم را نشان می دهد. نباید مجددا به التهاب تورمی دامن زده شود.

روحانی اظهار داشت: دولت در عین حال که آمادگی خود را برای تعامل و همکاری با مجلس اعلام کرده است. وظیفه خود می داند. براساس شناخت عملیاتی و عینی از نیازها و اقتضائات اقتصاد جامعه. همچنین الزامات معیشتی و توسعه ای کشور، تغییر شاکله بودجه را نپذیرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.