سهم اوپکی ها و غیراوپکی‌ها از توافق جدید تولید نفت چقدر است؟

تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ – ۰۱:۳۳ سهم اوپکی ها و غیراوپکی‌ها از توافق جدید تولید نفت چقدر است؟

نفت اوپک

بر اساس گزارشات منتشر شده از نشست امروز اوپک و متحدان نفتی این گروه, قرار است از مجموع ۵۰۰ هزار بشکه کاهش بیشتر عرضه نفت به بازار مسئولیت ۳۷۲ هزار بشکه از آن به عهده اعضای اوپک باشد.

به گزارش مشرق به نقل از فایننشیال تایمز, بر اساس جزئیاتی که از سوی یکی از هیئت های شرکت کننده در اجلاس امروز اوپک تا به این لحظه فاش شده است, از مجموع ۵۰۰ هزار بشکه ای که قرار است مازاد بر ۱.۲ میلیون بشکه توافق قبلی از عرضه نفت به بازار کاسته شود ۳۷۲ هزار بشکه از آن توسط اوپکی ها از عرضه به بازار کاسته شود.

بیشتر بخوانید:

توافق اوپک قیمت نفت را بالا برد

کشورهای نفتی متحد اوپک در اوپک پلاس که شامل روسیه نیز می شود مسئولیت کم کردن ۱۳۱ هزار بشکه دیگر از عرضه نفت به بازار جهانی را بر عهده گرفته اند.

بر اساس گزارشات تایید نشده, عبدالعزیز بن سلمان, وزیر نفت عربستان و فرزند چهارم پادشاه این کشور, که به تازگی به عنوان وزیر نفت عربستان منسوب شده است در نشست امروز از کاهش داوطلبانه ۴۰۰ هزار بشکه ای روزانه مازاد بر ۵۰۰ هزار بشکه مورد توافق توسط عربستان از عرضه به بازار سخن گفته است.

وی گفته با این اقدام عربستان رقم کاهش عرضه به ۲.۱ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت. با این حال این موضوع هنوز از سوی منابع معتبر تائید نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *