تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
کد خبر : 86172

قانون اصلاح لایحه حفظ و گسترش فضای سبز بازنگری و اجرا می شود

قانون اصلاح لایحه حفظ و گسترش فضای سبز بازنگری و اجرا می شود

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج گفت. دستورالعمل اجرائی تبصره سه ذیل ماده پنج. آئین نامه اجرائی ماده یکم قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز شهرها در کرج تصویب شد. به زودی اجرا می شود.

حسین محمدی در بیست و سومین جلسه کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر کرج که با حضور اعضای کمیسیون برگزار شد. اظهار داشت: برابر این لایحه شهرداری در نظر دارد. نسبت به بازنگری و به روز رسانی دستورالعمل اجرائی. تبصره سه ذیل ماده پنج آئین نامه اجرائی ماده یکم قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز. در شهرها مصوب سی و دومین جلسه شورای عالی استانها. پیشنهادی سال 1399 که در کمیسیون ماده هفت مورخ طرح و به تائید اعضاء کمیسیون مذکور رسیده است. اقدام نماید.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج افزود: لایحه شهرداری به اتفاق آراء حاضرین به تصویب رسید به قید اینکه کلیه عواید حاصل از این تعرفه در شماره حسابی جداگانه به نام سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری کرج واریز و صرفاً به توسعه فضای سبز در محدوده قانونی و حریم شهر کرج اختصاص یابد.

محمدی بیان کرد: همچنین کلیه عواید حاصل از اخذ سرانه از باغات مطابق دستورالعمل ماده 14 زمین شهری و کاربری های مورد درخواست مالکین پس از موافقت کمیسیون ماده هفت و اخذ مصوبات قانونی از شورای اسلامی شهر کرج، نیز در شماره حساب مذکور واریز و از محل این درآمد نسبت به تملک باغات و کمک به حفظ و نگهداری سطوح فضای سبز مراکز علمی و پژوهشی و غیرعمومی با تشخیص سازمان سیما منظر و تصویب کمیسیون ماده 7 در محدوده قانونی و حریم شهر کرج اختصاص یابد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: دستورالعمل پیشنهادی اجرائی تبصره سه ذیل ماده پنج آئین نامه اجرائی ماده یکم قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها در 18 ماده و 29 تبصره است که به تصویب اعضاء رسید
.

محمدی در خصوص ارائه برنامه جدید تفکیک از مبداء خاطرنشان کرد. مقرر شد اعضای کمیسیون در صورت لازم نظرات خود را در مورد طرح ارائه شده از طرف شهرداری. به دبیرخانه کمیسیون ارائه نمایند و نظرات پس از جمع بندی به شهرداری منعکس شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.