تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
کد خبر : 86579

مراحل جمع‌آوری زباله‌ها را در تور مجازی ببینید

مراحل جمع‌آوری زباله‌ها را در تور مجازی ببینید

مراحل جمع‌آوری زباله‌ها را در تور مجازی ببینید

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت. به منظور آشنایی شهروندان بامراحل جمع‌آوری زباله‌ها. پردازش و دفن زباله های عادی و عفونی. تور مجازی از سایت حلقه دره تهیه و در اختیار عموم مردم قرار گرفت.

محمد مسیبی با اشاره به اهمیت مشارکت شهروندان در حوزه مدیریت پسماند. گفت: اگر شهروندان مطلع باشند. که زباله های تولیدی آنان چه مراحلی را طی می کند. تا پس از فعل و انفعالات گوناگون بخشی از آن تبدیل به مواد بازیافت . پس از پردازش و بخشی از آن به صورت بهداشتی دفن می‌شود.همکاری بیشتری را با سازمان خواهند داشت.

وی با بیان اینکه ارتباط با شهروندان باعث همکاری بیشتر . تولید کمتر زباله می شود. گفت: تور مجازی این امکان را به شهروندان می دهد. تا با صرف وقت اندک از مجموعه سایت حلقه دره و امکانات آن. همچنین اقداماتی که بر روی زباله ها صورت می‌پذیرد به صورت مجازی بازدید کنند.

مسیبی میزان مشارکت شهروندان را در قالب تولید کمتر . یا گرفتن رطوبت زباله در فرآیند پردازش بسیار با اهمیت خواند.افزود: شهروندان می توانند با تفکیک زباله. از منازل و همچنین گرفتن رطوبت زباله ها. مجموعه سازمان مدیریت پسماند را در فرایند. پردازش و دفن زباله یاری کنند.

 

مراحل جمع‌آوری زباله‌ها را در تور مجازی ببینید

آنچه که باید بدانید :

اصول جمع آوری وحمل زباله :

تقریبا 80 درصد از هزینه های مربوط به زباله ها، هزینه جمع آوری زباله میباشد. از این لحاظ هزینه های سنگینی بر شهرداریها وسازمانها ی وابسته به جمع آوری و دفع زباله ها میگردد.

میزان سرانه زباله درمناطق شهری ایران 658 گرم در روز . درمناطق روستایی بین 220 تا 340 گرم در روز برای هر نفر میباشد. بطور متوسط 240 کیلوگرم درسال برای هرنفر درنظر گرفته میشود.

مواد زباله ای باید پس از تولید دریک محل مناسب با توجه به شرایط بهداشتی . رعایت نکات بهداشتی مراحل عملیاتی در سریعترین زمان ممکن جمع آوری حمل ونقل دفع گردد. که بهترین روش.جمع آوری مستقیم از درب منازل . انتقال به محل دفع می باشند.

درمراحل نگهداری وجمع آوری نقش آموزش وهمکاری متقابل بین تولید کنندگان زباله . پرسنل خدمات شهری در افزایش راندمان عملیات بسیار مؤثر است .

تولید کنندگان زباله باید آگاهی کافی ازاینکه زباله ها را در ظروف مناسب از لحاظ جنس و ظرفیت. ( حجم) وزمان تحویل به کارگران خدمات شهرداری داشته باشند.

درهنگام نگهداری زباله ها درمنازل . محل تولید از ظروف پلاستیکی درب دار یا فلزی ضد زنگ با مقطح دایره ای ونیز استفاده از کیسه پلاستیکی. زباله برای حفظ نظافت محیط زیست استفاده شود. بهترین روش جمع آوری زباله ها بطور روزانه است.

در کنترل وجلوگیری از رشد و پرورش مگس مؤثر میباشد.بهترین زمان جمع آوری درساعاتی از شبانه روز که شهر خلوت بوده و ترافیکی وجود ندارد صورت گیرد .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.