تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۵:۵۹
کد خبر : 10622

نام‌نویسی ۲۳۴۰ نفر تا ساعت ۱۴/ تقی‌پور و محجوب ثبت‌نام کردند

نام‌نویسی ۲۳۴۰ نفر تا ساعت ۱۴/  تقی‌پور و محجوب ثبت‌نام کردند

تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ – ۰۹:۲۹

سومین روز ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس

نام‌نویسی ۲۳۴۰ نفر تا ساعت ۱۴/ تقی‌پور و محجوب ثبت‌نام کردند

وزارت کشور

سومین روز ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش آغاز شد. گزارش کامل از روند ثبت‌نام‌های روز سوم را می‌خوانید.

به گزارش مشرق، سومین روز ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم از صبح امروز (سه شنبه) در سراسر کشور آغاز شد.

ثبت نام از ساعت ۸ الی ۱۸ در ۴۰۰ محل در سراسر کشور انجام می شود.

مرحله ثبت نام داوطلبان از روز یکشنبه با دستور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور آغاز و تا شانزدهم آذرماه ادامه دارد.

براساس این گزارش، داوطلبان می­‌توانند به منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین شده با همراه داشتن مدارک زیر به وزارت کشور، فرمانداری­‌های مراکز حوزه­‌های انتخابیه، سفارتخانه­‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی ‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند.

بیشتر بخوانید:

کدام استان رتبه اول ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس است؟

ثبت نام ۷۸۹ نفر در روز اول ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم

** ثبت نام رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نهم

ارسلان فتحی پور رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نهم با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

** ثبت نام ۴۸۰ داوطلب از حوزه انتخابیه تهران

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران دقایقی پیش از محل ثبت نام کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه تهران در فرمانداری تهران بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از محل ثبت نام داوطلبین نمایندگی مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه تهران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تاکنون ۴۸۰ نفر ثبت نام شده داریم که از آن رقم ۱۸ درصد زن و ۸۲ درصد مرد هستند و شش نفر هم از اقلیت‌های دینی ثبت نام کرده اند.

استاندار تهران تاکید کرد: تلاش بر این است که با شفافیت و امانت داری یازدهمین دوره انتخابات مجلس برگزار شود و شرایطی را برای مشارکت همه کسانی که می‌خواهند در چارچوب قانون اساسی فعالیت کنند فراهم کنیم.

** محجوب از تهران ثبت نام کرد

علیرضا محجوب نماینده فعلی تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در فرمانداری تهران برای شرکت در انتخابات دوره یازدهم مجلس ثبت نام کرد.

** محجوب: جایگاه مجلس هیچ تنزلی نیافته است

علیرضا محجو پس از ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات فرمانداری تهران حضور یافته و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: انتخابات یازدهمین دوره مجلس انتخاباتی بسیار دشوار خواهد بود و ان‌شالله در جریان انتخابات پیش‌رو رقابت بسیار دشواری را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان این که من به دعوت از خانه کارگر و کارگران جهت ثبت نام در انتخابات مجلس یازدهم حضور یافته‌ام خاطرنشان کرد: از همه کارگران کشور دعوت می‌کنم که فعالانه در انتخابات پی‌شرو حضور یابند و طبق رسمی همیشگی‌مان اعلام می‌کنیم هر کارگری که کاندید شود، برحسب بررسی‌های که انجام می‌دهیم و ارزیابی‌های مربوط به میزان رای آوری او، از او حمایت کنیم. تشکیلات خانه کارگری وظیفه خود می‌دانند که د ر مجلس بعدی افرادی را به نمایندگی از خود به مجلس بفرستد.

محجوب ادامه داد: ما هم از مردم می‌خواهم که با صندوق‌های رای قهر نکند وهم از افرادی که در خود احساس می‌کند که توانایی رقابت را دارند دعوت می‌کنیم که در انتخابات پیشرو داوطلب شوند؛ همه باید تلاش کنیم انتخابات را گرم کنیم و انشالله وزارت کشور و شورای نگهبان وظایف خود را به درستی انجام دهند.

محجوب درباره طرح برخی انتقادات از عملکرد مجلس و تنزل جایگاه مجلس گفت: به عنوان مرجع قانونگزار جایگاه مجلس هیچ تنزلی نیافته است اما ممکن است در افکار عمومی مجلس دچار کاهش جایگاه شده باشد. اما این که بگویم مجلس دهم قدرتی نداشته اما مجالس گذشته قدرتمند بوده اند حرف صحیحی نیست چرا که اتفاقی در عرصه قانونگزاری نیافته است.

** رضا تقی‌پور از تهران ثبت نام کرد

رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات دولت دهم و عضو شورای عالی فضای مجازی برای شرکت در انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی در فرمانداری تهران ثبت نام کرد.

** تقی‌پور: به شفافیت مالی اعتقاد راسخ دارم

رضا تقی‌پور وزیر اسبق ارتباطات و عضو شورای عالی فضای مجازی پس از ثبت نام در انتخابات دوره یازدهم مجلس و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درمورد شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس، گفت: هر چیزی که قانون باشد و همه ملزم به انجام آن باشند، ما هم باید آن را رعایت کنیم. البته درباره شفافیت لازم است چارچوب قانونی آن مشخص شود، در چارچوب مشخص شفافیت لازم است.

تقی پور ادامه داد: به نظر من اگر مجلس در این فرصت باقی‌مانده بتواند مسئله شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات را به صورت قانون تصویب کند، گام رو به جلویی برداشته خواهد شد. باید تمامی کاندیداها ملزم شوند تا از نظر مالی و سایر مواردی که در چارچوب قانون ایجاد می‌کند، شفافیت داشته باشند.

وی از اعلام میزان هزینه های تبلیغاتش برای انتخابات مجلس یازدهم، در صورت تأیید صلاحیت استقبال کرد و گفت: به شفافیت مالی اعتقاد راسخ دارم.

وزیر اسبق ارتباطات در پاسخ به این سوال خبرنگاری که عملکرد مجلس دهم را چطور ارزیابی می کنید، گفت: بنده چون رشته و فعالیتم در حوزه فضای مجازی بوده، طبیعتا یکی از نقض و خلاهای قانونی در فضای مجازی در مجلس وجود دارد که قطعاً مجلس یازدهم باید به آن بپردازد. البته من فکر می‌کنم بازنگری در چرخه قانون‌گذاری و سیاستگذاری در کشور نیز باید انجام شود.

تقی پور در پاسخ به این سؤال که به نمایندگی از کدام جبهه سیاسی قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس یازدهم را دارید، اظهار داشت: بنده نماینده هیچ جبهه ای نیستم، اساساً دسته‌بندی اینگونه جبهه‌های اصولگرایی یا اصلاح طلبی ریشه‌ی طولانی دارد و به نظرم امروز دو جبهه جریان اصلی بیشتر نداریم، یک جریان انقلاب و انقلابی که شعار آن ولایت، منویات و فرمایشات رهبر انقلاب و اعتقاد به ولایت فقیه و حرکت در خط ولایت فقیه به صورت نظری و عملی است و جبهه دیگر هم جریانی است که از این خط کاملاً فاصله دارد.

تقی پور در پایان خاطرنشان کرد: اگر به تشخیص خودم باشد، می‌خواهم در جریان انقلابی حرکت کنم ولی الان هیچ جبهه‌ای با بنده صحبت نکرده که در گروه آنها باشم.

حجت الله دمیاد استاندار سابق کرمانشاه برای شرکت در انتخابات از حوزه انتخابیه کرمانشاه و نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات دولت یازدهم نیز با حضور در ستاد انتخابات کشور ثبت نام کردند.

** تغییر عکس بنر ستاد انتخابات وزارت کشور

بنر محل ستاد انتخابات کشور به دلیل استفاده اشتباه از عکس کوه دماوند صبح امروز تغییر کرد.

در بنر محل ثبت نام داوطلبین عکسی از یک کوه استفاده شده که بعد از تحقیقات انجام شده مشخص شد این کوه اصلا در ایران قرار ندارد و مربوط به کشور نیوزیلند است. اعتراض فعالان رسانه ای نسبت به این موضوع باعث شد که در سومین روز ثبت نام از داوطلبین این بنر تغییر پیدا کند.

تصویر بنر ستاد انتخابات پس از اصلاح

امروز به مدت نیم ساعت از حضور خبرنگاران در این طبقه جلوگیری شد. بعد از تغییر گرفته و تعویض این بنر مجددا محل برای تردد خبرنگاران قابل استفاده شد.

** ثبت نام یک نماینده دوره اولی

عسگر جلالیان نماینده عسلویه و کنگان در دوره هشتم جلس و کامل عابدین زاده نماینده دوره اولی مجلس شورای اسلامی از دیگر افرادی بودند که امروز برای ثبت نام به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند.

کامل عابدین نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی در حالی برای انتخابات دوره یازدهم ثبت نام می‌کند که تنها یک سال با حداکثر سن قانونی فاصله دارد.

** علیرضا دهقان از لنجان ثبت نام کرد

علیرضا دهقان نماینده ایذه در مجلس هشتم نیز با حضور در ستاد انتخابات کشور برای حضور در انتخابات از حوزه انتخابیه لنجان استان اصفهان ثبت نام کرد.

** نام‌نویسی عضو حزب منشعب‌شده از «اعتماد ملی»

رحمت‌الله بیگدلی عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس ثبت‌نام کرد؛ این حزب اصلاح طلب، اخیراً اعلام موجودیت کرده است و اعضای آن متشکل از جدا شدگان حزب اعتماد ملی هستند.

** فعال اصلاح‌طلب: اصلا مجلس دهمی نداشتیم

وی درباره ایرادات مجلس دهم گفت:‌ من احساس می‌کنم که ما اصلا مجلس دهمی نداشتیم چرا که من معتقدم مجلس در رأس امور نبود.

بیگدلی با تأکید بر اینکه هزینه‌های انتخاباتی‌اش را اعلام خواهم کرد، خاطرنشان کرد: من قطعاً لیست اموال و دارایی‌ام را به مردم اعلام خواهم کرد.

** نام‌نویسی ابوالقاسم رئوفیان

ابوالقاسم رئوفیان دبیرکل حزب ایران زمین در یازدهمین دوره انتخابات مجلس نام‌نویسی کرد.

وی که در ستاد انتخابات کشور حضور یافته بود، پس از ثبت‌نام گفت: گفت: من حتما هزینه‌های انتخاباتی‌ام را به مردم اعلام خواهم کرد چه بپرسند و چه نپرسند.

رئوفیان افزود: همه اموال و دارایی‌ام کاملا مشخص است و حاضرم آن را هم اعلام کنم.

** مجلس دهم اصلا در تناسب و شان ملت بزرگ ایران نبوده است

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: مجلس دهم اصلا در تناسب و شان ملت بزرگ ایران نبوده است.

** تاکنون ۲۳۴۰ داوطلب نمایندگی مجلس ثبت نام کرده‌اند

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: ۲ هزار و ۳۴۰ داوطلب نمایندگی مجلس تا ساعت ۱۴ امروز نام‌نویسی کردند که از این تعداد ۲۷۰ نفر زن هستند.

** زهره الهیان هم آمد

زهره الهیان، نماینده تهران در دور هشتم مجلس، با حضور در وزارت کشور، کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.

وی درباره حضور در طیف یا لیست خاصی افزود: من بنای حضور مستقل در انتخابات را ندارم و اگر هم در لیست ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی باشم، در غیر این صورت از این لیست حمایت خواهم کرد.

الهیان در باره شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی‌اش افزود: در دوره‌های قبلی مجلس هم هزینه‌های انتخاباتی ما مردمی بود و ستادهای انتخاباتی شکل‌گرفته این هزینه‌ها را متقبل شده بودند، هر چند بخشی از مردم هم با تشکیل ستادهای مردمی حمایت‌های لازم را از ستاد اصلی به عمل آوردند و تلاش کردند تا هزینه‌ها به حداقل برسد.

** مجلس فعلی آن طور که باید و شاید در رفع مشکلات مردم در راس نبود

عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: باید آسیب شناسی لازم از مجلس فعلی (مجلس دهم) داشته باشیم تا نقاط ضعف این مجلس را شناسایی کرده، این در حالی است که مجلس فعلی آن طور که باید و شاید در دفاع از حقوق ملت و رفع مشکلات آنها، نشان داد که در راس نبوده است.

دبیرکل جبهه پایداری داوطلب انتخابات مجلس شد

حجّت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی و نماینده تهران در دوره‌های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با حضور در فرمانداری تهران، برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

** بزرگ‌ترین ضعف مجلس دهم عدم نظارت مطلوب بر دولت است

وی دبیرکل جبهه پایداری در پاسخ به این سوال که چقدر به شفافیت مالی اعتقاد دارید و آیا خودتان حاضرید میزان هزینه های انتخاباتی را به طور شفاف به مردم اعلام کنید؟ تصریح کرد: بنده صد در صد موافقم، همین الان حاضرم بگویم که چقدر در جیبم پول دارم. پولی که برای خرج خودم هست از پول روضه خوانی است و از حقوقم نیست.

آقا تهرانی در پاسخ به این سؤال که با این پول‌ها نمی‌توان برای انتخابات حتی تراکت چاپ کرد، تصریح کرد: بنده در دوره قبلی مجلس هم که کاندیدا شدم، تراکت چاپ نکردم. از نظر مالی هم به جایی وابسته نیستیم، اگر خودمان داشتیم به طور شفاف اعلام می‌کنیم که چقدر هزینه کرده ایم.

دبیرکل جبهه پایداری در پاسخ به سوالی، بزرگترین ضعف مجلس دهم را نبود نظارت مطلوب و مؤثر بر عملکرد دولت و وزرا دانست و گفت: نباید وضعیت دولت و مجلس طوری باشد که مردم فریادشان بلند شود.

** دبیرکل حزب ترقی نام‌نویسی کرد

بابک آذرباد دبیرکل حزب اصلاح‌طلب «ترقی» هم امروز در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرد.

** ثبت‌نام مالک شریعتی

مالک شریعتی عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات حوزه انتخابیه شهر تهران حاضر شد.

** علیرضا رحیمی داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم شد

علیرضا رحیمی عضو نماینده مردم تهران در مجلس کنونی، با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس داوطلب شد.

عضو فراکسیون امید مجلس در این باره گفت: من عضو جریان اصلاحات هستم اما تاکنون لیست این جریان نهایی نشده است.

** شفافیت هزینه‌های انتخاباتی، الزام قانونی شود

وی درباره شفافیت هزینه‌های انتخاباتی‌اش افزود: من مشکلی در این زمینه اعلام هزینه‌های انتخاباتی ندارم ضمن اینکه مقام معظم رهبری در سیاست‌های ابلاغی انتخابات تاکید داشته‌اند برنامه‌ریزی برای شفافیت هزینه‌های انتخاباتی موضوعی است که باید الزام قانونی شود، وگرنه همگان از آن تمکین نخواهند کرد.

** محمد سلیمانی و علی خضریان ثبت‌نام کردند

محمد سلیمانی و علی خضریان ۲ عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم ثبت‌نام کردند.

** مردم به کاندیداهایی با هزینه‌های نامتعارف انتخاباتی رای ندهند

محمد سلیمانی عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس پس از ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس و حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور گفت‌: من از حوزه انتخابیه تهران در انتخابات اسفند ماه شرکت خواهم کرد.

وی درباره حضورش از فهرست انتخاباتی خاص و طیف سیاسی ویژه‌ای، گفت: من چون عضو شورای مرکزی پایداری هستم و این جبهه پایگاه ماست از مردم می‌خواهم به لیستی که امضا جبهه پایداری پایین آن است اقبال نشان دهند و ما تلاش می‌کنیم تا افرادی برجسته و باتجربه، شاداب، خدمتگذار و حلال خور و در خط امام و رهبری و انقلاب و خادم ملت و معتقد به عدالت وارد مجلس شوند.

سلیمانی درباره شفافیت هزینه‌های انتخاباتی‌اش اظهار داشت: من به مردم توصیه می‌کنم مانند دهه اول انقلاب و حتی دهه دوم اگر نامزدی هزینه‌های زیادی را برای انتخابات انجام می‌دادند مردم به آنها رای نمی‌دادند، لذا هر کسی که هزینه‌ای نامتعارف برای انتخابات انجام می‌دهد کاملا مشخص است و آنهایی که ریخت و پاش کرده برای مردم شناسایی و کاملا مشخص است و لذا از مردم می‌خواهم به آنها رای ندهند.

وی گفت:‌ مردم باید سر صندوق حرف خود را به نامزدهایی که هزینه‌های نامتعارفی دارند بزنند.

** رئیس ستاد انتخابات کشور: ثبت‌نام‌ها نسبت به روز سوم نام‌نویسی سال قبل افزایش داشته است

جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور عصر امروز در حاشیه بازدید از محل ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تاکنون بیش از ۲۵۰۰ نفر برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور ثبت نام کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه دوره قبل شاهد افزایش هستیم.

عرف افزود: در دوره قبل حدود ۱۲ هزار نفر در کل کشور ثبت نام کرده‌ بودند که در صورت استمرار روند فعلی به نظر می‌رسد که با افزایشی در تعداد ثبت نام کنندگان مواجه باشیم.

وی تاکید کرد: در تهران براساس آماری که فرمانداری داده است، تا ساعت ۱۵ امروز، ۶۳۲ نفر ثبت نام کرده‌اند و برای امروز تاکنون ۱۷۸ نفر ثبت نام کرده‌اند.

** جاسمی: نماینده مجلس در انجام وظیفه نظارت نباید با هیچ‌کس تعارف داشته باشد

سیدقاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی پس از ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: برای انتخابات بعدی هم از حوزه انتخابیه کرمانشاه و از لیست فراکسیون نمایندگان ولایی وارد عرصه انتخابات خواهم شد.

وی درباره عملکرد مجلس دهم افزود: به نظر من نمایندگان باید وکیل واقعی مردم باشند، تلاششان برای مردم باشد و حل مشکلات آنها را در اولویت کار خودشان قرار دهند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با بیان اینکه ما دولتمرد نیستیم تصریح کرد: در چهار پروسه انتخاباتی و سیاسی کشور یعنی انتخابات مجلس، ریاست جمهوری شورای شهر و روستا و خبرگان شرکت می‌کنیم هر کدام وظایف خاص خودشان را دارند و مردم باید به این موضوع دقت کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره وظایف نمایندگان، اظهار کرد: وظیفه یک نماینده آن است که قانونگذاری و ریل گذاری کند و در آن قانون‌گذاری هم نظارت قوی داشته و با هیچ کس تعارفی نداشته باشد.

** ۳۰۸۰ داوطلب مجلس تا پایان روز سوم ثبت نام کردند

سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان سومین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران آخرین آمار و اطلاعاتی از ثبت‌نام کنندگان را اعلام کرد.

وی گفت: مجموعا در طول این سه روز ۳ هزار و ۸۰ نفر از داوطلبان برای ثبت نام مراجعه کرده‌اند که نسبت به سه روز اول دوره قبل ۱۳ درصد افزایش داشته است.

موسوی اظهار داشت: ۲۷۴۲ نفر از این افراد مردان هستند که معادل ۸۹ درصد داوطلبان است و ۳۳۸ نفر از جمله خانم‌ها هستند که ۱۱ درصد کل داوطلبان را به خود اختصاص داده‌اند.

وی ادامه داد: نکته قابل توجه افزایش تعداد ثبت نام زنان نسبت به دوره قبل به میزان ۵۱ درصد است.

وی در خصوص ترکیب سن داوطلبان گفت: ۳۸ درصد زیر ۴۰ سال ،۵۶ درصد زیر ۶۰ سال و ۶ درصد باقیمانده بالای ۶۰ سال سن دارند.

موسوی گفت: ۲۷ درصد داوطلبان دارای سابقه ایثارگری هستند یعنی از جمع جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگان که بیش از شش ماه سابقه حضور در جبهه ها دارند، هستند.

وی ادامه داد: چهار درصد از داوطلبان سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی در ادوار گذشته را دارا می‌باشند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.