تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۴:۴۵
کد خبر : 12355

هرگز اجازه جدایی استراماچونی را نمی‌دهیم/ برانکو ۹۹% سرمربی تیم ملی ایران شد!

هرگز اجازه جدایی استراماچونی را نمی‌دهیم/ برانکو ۹۹% سرمربی تیم ملی ایران شد!

تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ – ۰۸:۱۵

اسماعیل خلیل زاده در گفت و گو با مشرق:

هرگز اجازه جدایی استراماچونی را نمی‌دهیم/ برانکو ۹۹% سرمربی تیم ملی ایران شد!

اسماعیل خلیل زاده

رییس هیأت مدیره باشگاه استقلال گفت: بنویسید بنا بر اظهارات خلیل زاده عضو اتاق بازرگانی ایران و سازمان اقتصادی کشور برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم ملی ایران شد تمام!

سرویس ورزش مشرق – رییس هیأت مدیره باشگاه استقلال که حدود دو ماه دور از تهران و بر بالین همسر بیمارش بود امروز به تهران برمی گردد. وی معتقد بود همه شایعات منفی حول و حوش تیم استقلال ساخته و پرداخته بدخواهان این تیم است. او در واکنش به شایعه سرمربیگری استراماچونی در تیم ملی هم خبر مهمی داد.

اسماعیل خلیل زاده در گفت و گو با مشرق، درباره مسایل روز باشگاه استقلال حرف زد.

گزیده صحبتهای اسماعیل خلیل زاده:

قرارداد دکتر نوروزی را به سرعت تمدید می کنیم

استراماچونی را به هیچ تیمی نمی دهیم

چطور ۸۸هزار یورو به حسابم آمده من بی اطلاعم!

هیچ بازیکنی به سرمربی مان تحمیل نمی کنیم

مالیات پیشکسوتان مان را از دارایی پیگیر می شوم

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* در حالی که تیم تان به صدر جدول رسیده ظاهرا استقلال حسابی به هم ریخته است؟

– اتفاقا اصلا چنین چیزی نیست. تیم ما با آرامش و اقتدار کارش را پیش می برد و هیچ گزندی نمی بیند.

* پس این همه خبر منفی چیست که از باشگاه به بیرون درز پیدا کرده است؟

– همه کار شایعه سازانی است که از صدرنشینی استقلال غصه شان گرفته است. ما یک مجموعه منسجم هستیم که به لطف حمایت هوادارن مان از پایین ترین جای جدول خودمان را به صدر رسانده ایم و به راحتی نمی گذاریم بدخواهان استقلال تیم را از مسیرش منحرف کنند.

* چه کسی می تواند بدخواه استقلال باشد؟
– به هر حال چرا تا هفته پیش این شایعات نبود؟ عده ای دوست ندارند موفقیت تیم را ببینند ولی ما اجازه نخواهیم داد تیم را به حاشیه ببرند. خوشبختانه تیم اینقدر در این هفته ها خوب کار کرده که پیشکسوتانی که تا چند ماه قبل از تیم بدمی گفتند الان لب به تحسین آن گشوده اند. حالا هم که تیم ایرادی ندارد به مسایل دیگر ورود کرده اند.

* روز گذشته گفته شد استقلال مدارک جعلی به AFC ارسال کرده و به زودی از لیگ قهرمانان آسیا حذف می شود! این موضوع را تأیید می کنید؟

– به محض اینکه این خبر را شنیدم با مهدی تاج حرف زدم و متوجه شدم این خبر اساسا از پایه غلط است و باز هم گروهی برای اینکه تمرکز تیم ما را برهم بریزند این شایعه را ساخته اند. اتفاقا جناب سهیل مهدی با دقت لازم و چندباره قراردادها و مدارک باشگاه استقلال را مورد بررسی قرار داد و از این بابت هیچ مشکلی باشگاه و تیم استقلال را تهدید نمی کند. خواهشی که از هواداران مان دارم این است که لطفا به هیچ یک از شایعات اینچنین توجه نکنند و برای پیگیری اخبار صحیح به سایت رسمی و تلویزیون باشگاه استقلال مراجعه کنند.

* استراماچونی چرا تیم را تمرین نداد؟

– لابد حوصله نداشته و دلش نخواسته. به هر حال او هم انسان است.

* ولی گفته شده ناراحت بوده که تیم را تمرین نداده! دو روز قبل بازی با پیکان این موضوع طبیعی است؟

– شما خبر دارید علتش چه بود!

* شایعات مختلفی در این باره هست. یکی اینکه ظاهرا او پولش را می خواهد! حقوق او را نمی‌دهید؟

– قطعا این کار را می کنیم. شک نکنید هر مشکلی باشد آن را حل می کنیم. ما از طریق ارتباطاتی که داریم پول او را می دهیم و نمی گذاریم چنین مسایلی تیم مان را به هم بریزد.

* نکته ای که نمی توان از آن گذشت شایعه ای بود که طی روزهای گذشته مطرح شد. اینکه استراماچونی برای هدایت تیم ملی کاندیداست و شنبه هم که تیم را تمرین نداد به همین دلیل بوده که صحبتی در همین باره با او مطرح شده است. این موضوع را چطور تحلیل می کنید؟

– حالا که این مسایل مطرح می شود بنویسید بنا بر اظهارات خلیل زاده عضو اتاق بازرگانی ایران و سازمان اقتصادی کشور برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم ملی ایران شد تمام! کار او ۹۹ درصد با فدراسیون تمام شده و این شایعات درباره استراماچونی به هیچ عنوان صحت ندارند. ما این همه زحمت کشیدیم و چنین مربی را ترغیب کردیم به ایران بیاید، بعد او تیم را با سختی های فراوان به صدر جدول رسانده و حالا بگذاریم برود.

* اگر حکم از بالا باشد چطور؟

– البته اگر تیم ملی و فدراسیون به این مربی نیاز داشته باشد و مسئولان نظام تشخیص بدهند که این اتفاق به صلاح ورزش مملکت است بحثش جداست ولی در غیر اینصورت هرگز اجازه چنین کاری را به کسی نمی دهیم.

* کار به جدایی اش از استقلال نکشد؟

– هرگز اجازه چنین چیزی را نمی دهیم. او را به هیچ تیمی نمی دهیم. او تازه با تیم آشنا شده و روال خوبی را پیش گرفته است. چرا برود؟ این شایعات فقط برای تخریب تیم ماست. استراماچونی سرمربی استقلال است و با ما می ماند و تیم مان را قهرمان می کند.

* از استقلال تان خیلی مطمئنید؟

– چرا نباشیم؟ من از هفته های اول هم می گفتم. با اینکه فوتبالی نیستم ولی می دانستم وقتی تیمی پر از جوان با انگیزه است و مربی اروپایی با دانش و عالم به علم روز را داریم حتما موفق می شویم.

* برای موفقیت نهایی و قهرمانی تیم تان را تقویت می کنید؟

– قطعا این اتفاق می افتد. استراماچونی باید بازیکنان مورد نظرش را به مدیرعامل معرفی کند و بعد ما آنها را جذب کنیم. ما دوست نداریم بازیکنی به استرا تحمیل کنیم.

* اما فتحی اعلام کرد در تعطیلات و در جلسه ای دو ساعته با استرا لیست ورود و خروج نیم فصل را بسته است؟

– من اطلاعی ندارم. اگر لیست هست باید فتحی آن را به جلسه هیأت مدیره بیاورد تا درباره اش صحبت کنیم.

* قول می دهید این بار بازیکنان خوبی جذب کنید؟

– من که بازیکن شناس نیستم ولی از نظر مالی تلاش می کنیم بودجه لازم را تأمین کنیم تا تیم برای ادامه لیگ و آسیا به نحو شایسته ای بسته شود.

* درباره چک ترابزون و ماجرای ۸۸ هزار یورویی چه می دانید؟

– اتفاقا یک روز یک نفر در واتس اپ به من پیام داد پولم را بدهید و بعد که پیگیر شدم متوجه شدم کسی چنین ادعایی کرده است. این فرد اول باید بگوید چه مدرکی بابت پولی که مدعی شده به باشگاه استقلال داده دارد و بعد حرف بزند. چطور ممکن است ۸۸ هزار یورو به حساب من واریز شده باشد و من بی اطلاع باشم؟ اصلا این مسایل از کجا می آید؟ متأسفانه در این مدت که نبودم اتفاقاتی رخ داده که عجیب است. از طرفی آقای فتحی هم تنهایی بار باشگاه را به دوش می کشیده ولی از امروز من در کنارش هستم و با قدرت کارها را پیش می بریم.

* در روزهای اخیر چند بازیکن قدیمی اعم از نکونام یا آرش برهانی مدعی شدند به دلیل اینکه مالیات پولی که از استقلال دریافت نکرده اند و به آنها قول داده شده باشگاه آن را می پردازد، ممنوع الخروج شده اند. کمکی به این افراد نمی کنید؟

– در این باره که برخی بازیکنان قدیمی استقلال از جمله جواد نکونام یا آرش برهانی مدعی هستند به دلیل پرداخت نشدن بدهی مالیاتی شان مشکل خروجی و یا مسدودی حساب دارند باشگاه استقلال با ارتباطاتی که با اداره دارایی دارد در این باره تمهیداتی می اندیشد که مشکل این قبیل بازیکنان حل شود.

* مشکل قرارداد کادر پزشکی استقلال چه می شود که دکتر نوروزی با این همه خدماتی که به باشگاه می دهد باید این همه از دست شما دلخور باشد؟ اگر آنها نبودند شاید دیاباته به بازی با شهر خودرو نمی رسید؟

– دکتر امین نوروزی انسانی باشرف، دلسوز، کاردان و پزشکی مجرب است که معرفت بالایی دارد و با اینکه با استقلال قرارداد ندارد همه جوره کلینیک و خودش را صرف باشگاه و موفقیت تیم استقلال کرده است. برای همین در روزهای آینده که در تهران مستقر می شوم حتما قراردادش را تمدید می کنیم. او بازیکنان استقلال را بدون دریافت ریالی پول آماده بازی می کند و گردن تیم حق بزرگی دارد. اگر تا امروز قراردادی با ایشان بسته نشده حتما به دلیل شلوغی باشگاه و مسایل داخلی اش بوده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.