تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
کد خبر : 19954

گزارش لحظه به لحظه تسنیم از تشییع پیکر خادم‌الرضا|‌ مردم مشهد شهدای مقاومت را در آغوش گرفتند / طنین "لبیک یا زینب" از پایتخت معنوی ایران / حضور میلیونی خراسانی‌ها در مراسم + فیلم

گزارش لحظه به لحظه تسنیم از تشییع پیکر خادم‌الرضا|‌ مردم مشهد شهدای مقاومت را در آغوش گرفتند / طنین "لبیک یا زینب" از پایتخت معنوی ایران / حضور میلیونی خراسانی‌ها در مراسم + فیلم

گزارش لحظه به لحظه تسنیم از تشییع پیکر خادم‌الرضا|‌ فراق به پایان رسید / لحظه دیدار سردار دل‌ها با امام مهربانی‌ها نزدیک شد / پیکر شهدای مقاومت به نزدیک حرم مطهر رضوی رسید + فیلم

گروه استان‌ها ـ مراسم تشییع پیکر سرداران مقاومت با حضور میلیونی ‌خراسانی‌ها از میدان ۱۵ خرداد مشهد مقدس به سمت حرم مظهر رضوی با شکوه خاصی در حال برگزاری است.

گزارش لحظه به لحظه تسنیم از تشییع پیکر خادم‌الرضا|‌ فراق به پایان رسید / لحظه دیدار سردار دل‌ها با امام مهربانی‌ها نزدیک شد / پیکر شهدای مقاومت به نزدیک حرم مطهر رضوی رسید + فیلم – اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، پیکر مطهر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهانش دقایقی قبل وارد فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهدمقدس شد.

پیکر مطهر این شهدا بلافاصله قرار است به میدان 15 خرداد مشهدمقدس منتقل شود و سپس از آنجا به سمت بارگاه منور رضوی تشییع شود.

سرلشکر باقری: سربازان ولایت نمی‌گذارند پرچم سپهبد سلیمانی بر زمین بمانداندیشکده| خروج از عراق از نخستین پیامدهای به شهادت رساندن سردار سلیمانی برای آمریکا استفرمانده قرارگاه جنوب شرق ارتش: ‌تا انتقام خون شهید سلیمانی را نگیریم لباس سربازی از تن بیرون نمی‌آوریم

پیکر پاک شهیدان جبهه مقاومت ‌سپهبد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر همرزمان این دو شهید سرافراز پس از تشییع در نجف راهی ایران شدند و مردم شهید‌پرور خوزستان در اهواز پیکر پاک سیدالشهدا مقاومت را با ندای یا حسین تشییع کردند‌.

‌پیکر مطهر سردار مدافع حرم اهل بیت (ع) در سرزمین کربلای ایران به مانند نگینی بود که مردمان شجاع خوزستان در بر گرفته بودند و از رشادت و ایثارگری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تجلیل کردند.

اما از ساعات اولیه صبح و ساعت‌ها قبل از آغاز مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی و هم‌رزمانشان، زائران و مجاوران ولایتمدار و شهید‌پرور مشهد در حرم مطهر رضوی و میدان پانزده خرداد گرد آمده‎اند. جمعیت کثیری از مردم مشهدمقدس در حال حاضر در میدان 15 خرداد مشهد از ساعتی قبل حضور پیدا کرده و مشغول عزاداری هستند.

مراسم استقبال از پیکر مطهر سردار شجاع و دلاور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در حرم رضوی با حضور پرشور مردم مشهد در حال برگزاری است.

خیابان‌های منتهی به محل مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی، مملو از جمعیت است؛ هر لحظه به تعداد جمعیت افزوده می‌شود و مردم در حال عزاداری هستند.

مردم امروز در سوگ از دست دادن سردار خود میزبان عزاداران هستند؛ برپایی ایستگاه‌های صلواتی مردمی، نوحه‌خوانی و سوگواری، قرائت زیارت عاشورا و … از برنامه‌های مردمی است که در مسیر مشاهده می‌شود.

حضور میلیونی مردم مشهد برای تشییع پیکر سپهبد سلیمانی

در حال حاضر تمامی خیابان‌های منتهی به بارگاه منور رضوی مملو از حضور زائران و مجاوران است و هر لحظه بر تعداد جمعیت نیز افزوده می‌شود.‌

در حالی که تا ساعتی دیگر پیکر مطهر سپهبد سلیمانی قرار است در مشهدمقدس تشییع شود حضور مردم مشهد در این مراسم میلیونی شده ‌و هر لحظه بر تعداد جمعیت نیز افزوده می‌شود.

آغاز مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت در مشهد

مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت از دقایقی قبل در محل میدان 15 خرداد مشهد مقدس با حضور کم نظیر مردم آغاز شده و با شعار مرگ بر آمریکا خواستار گرفتن انتقام خون شهیدسلیمانی از آمریکای جنایتکار شدند.

همچنین دقایقی قبل پیکر مطهر سپهبد سلیمانی و همرزمانش وارد فرودگاه مشهدمقدس شد و قرار است به میدان 15 خرداد منتقل شود. حضور میلیونی مردم مشهد در میدان 15 خرداد از جمله نکات بارز این مراسم است.

حکایت امروز مشهد مقدس شنیدنی که نه، بلکه دیدنی است؛ ‌مردم داغداری که از گوشه گوشه استان خراسان ‌آمده‌اند تا با سرداری وداع کنند که آوازه محبوبیتش مرزهای جغرافیایی را در نوردیده و سردار دل‌ها شده است.

موج خروش مردم برای مشایعت پیکر سرداران مقاومت ‌از ساعات اولیه صبح ‌آغاز و لحظه به لحظه بر جمعیت مردمی افزوده می‌شد، هرکس با هر زبان، قوم، تفکر سیاسی و اعتقادی آمده‌اند تا به رئیس تروریست‌های جهان ثابت کند، به شهادت رساندن فرمانده قلب‌ها نه تنها ارادت مردم نسبت به او را کم نکرد بلکه از این پس یاد و راهش در تمام قلب‌های آزاده جهان تکثیر و تشدید می‌شود.

امروز مشهد مقدس یکصدا و یکرنگ ‌تنها ‌فریاد "مرگ بر عاملان این جنایت" به گوش می‌رسد‌‌. مردم شهیدپرور مشهد با شعارهای " خون سلیمانی حیات بخشید ما را از فتنه‌ها نجات بخشید" ، " فاتحه‌ای برای خود بخوانید منتظر پاسخ ما بمانید" و… ، پیکر پاک این شهدا را تا حرم مطهر رضوی بدرقه می‌کنند.

پیکر مطهر شهدای مقاومت وارد میدان 15 خرداد شد

لحظاتی قبل پیکر مطهر شهدای مقاومت وارد میدان 15 خرداد مشهدمقدس شد‌و قرار است روی دست مردم و مشتاقان میلیونی حاضر در مراسم تشییع شود.

نوحه‌‌خوانی میثم مطیعی در میدان 15 خرداد مشهد

میثم مطیعی، مداح اهل بیت(ع) در جمع میلیونی مردم مشهدمقدس در محل میدان 15 خرداد در حال نوحه‌سرایی است. ‌

جمعیت تشییع‌کنندگان غیرقابل شمارش است

حضور مردم مشهدمقدس در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای مقاومت فراتر از تصور و شمارش است. در حال حاضر جمعیت مردم در مراسم میلیونی شده است.

بسیاری از حاضران در این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم معتقد هستند چنین جمعیتی را تابه‌حال در مشهد ندیده‌اند و این حضور میلیونی بی‌سابقه است.

شعار «علمدار خوش آمدی در مشهد» طنین‌انداز شد

همزمان با ورود پیکر مطهر شهدای مقاومت به میدان 15 خرداد مشهدمقدس شعارهای استکبارستیزانه مردم مشهدمقدس طنین انداز شده است. شعارهایی همچون سلام عزیز پرپرم و یا علمدار خوش آمدی به مشهد و سلام مدافع حرم اینک در مشهد طنین‌انداز شده است.

پیکر پاک شهدای مقاومت روی دست مردم مشهد

پیکر شهدای مقاومت اینک روی دست مردم مشهد قرار گرفته و شور و حال عجیبی در میدان 15 خرداد مشهدمقدس حاکم شده است. در حال حاضر پیکر مطهر این شهدا روی دست مردم به سمت بارگاه منور رضوی در حال تشییع است. مردم مشهد امروز سنگ تمام گذاشته‌اند و حضوری میلیونی را به ثبت رسانده‌اند.

یک مشهد در خیابان امام رضا(ع) جمع شد

در حال حاضر جمعیت تشییع‌کننده پیکر مطهر شهدای مقاومت در مسیر حرکت به سمت حرم منور رضوی هستند و از دقایقی دیگر قرار است پیکر مطهر این شهدا در بارگاه منور رضوی تشییع و طواف داده شود.

حضور پرشور زائران در مراسم تشییع پیکر سرداران مقاومت‌

زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی ساعت ها قبل از آغاز مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی و همرزمانشان در حرم رضوی گرد آمده‎ اند.‌‌‌ ‌خادمان حرم مطهر رضوی از صبح‎ گاه امروز در حال آماده سازی جایگاه مراسم در صحن جامع رضوی هستند و برای عموم زائران برنامه‎ های سخنرانی، مرثیه ‎سرایی و حلقه‌ های معرفت را تدارک دیده اند.‌

‌گفتنی است، خادمان بارگاه منور حرم مطهر رضوی نیز هم اکنون در حرم مطهر رضوی منتظر پیکر پاک شهدای عزیز هستند.

انتهای پیام/281/ش

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.