تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۸:۴۴
کد خبر : 19974

‌گزارش ‌تسنیم از ‌تشییع باشکوه شهید سلیمانی ــ اهواز| شهدا و مردم "سردار دل‌ها" را عاشقانه به‌آغوش کشیدند / ادای احترام میلیونی ‌به سیدالشهدای مدافعان حرم ‌+ فیلم

‌گزارش ‌تسنیم از ‌تشییع باشکوه شهید سلیمانی ــ اهواز| شهدا و مردم "سردار دل‌ها" را عاشقانه به‌آغوش کشیدند / ادای احترام میلیونی ‌به سیدالشهدای مدافعان حرم ‌+ فیلم

‌گزارش ‌تسنیم از ‌تشییع باشکوه شهید سلیمانی ــ اهواز| شهدا و مردم "سردار دل‌ها" را عاشقانه به‌آغوش کشیدند / ادای احترام میلیونی ‌به سیدالشهدای مدافعان حرم ‌+ فیلم

گروه استان‌ها ــ مراسم تشییع پیکر مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور میلیونی‌ از مردم سراسر خوزستان در اهواز با شکوه خاصی برگزار شد.

‌گزارش ‌تسنیم از ‌تشییع باشکوه شهید سلیمانی ـ اهواز| شهدا و مردم "سردار دل‌ها" را عاشقانه به آغوش کشیدند / ادای احترام میلیونی ‌به سیدالشهدای مدافعان حرم ‌+ فیلم – اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، پیکر پاک شهیدان جبهه مقاومت ‌سپهبد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر همرزمان این دو شهید سرافراز پس از تشییع در نجف راهی ایران شدند و مردم، مسئولان‌ لشکری، کشوری و استانی که از شب گذشته در ‌فرودگاه اهواز حضور داشتند به استقبال پیکر شهدا رفتند.

حجم زیادی از خودروهای شخصی و وسایل نقلیه از شهرهای مختلف استان خوزستان به‌سمت اهواز در حال حرکت هستند و رصد جاده‌های منتهی به اهواز حاکی این موضوع است.

لحظه به لحظه سیل حضور مردم خوزستان برای دیدار با پیکر سردار شهید سلیمانی بیشتر می‌شود، آنان آمده‌اند تا پیوند ناگسستنی با سردار دل‌ها ببندند و بگویند "تا پای جان با آرمان‌های انقلاب ایستاده‌ایم"؛ تمام اقشار از مرد و زن گرفته تا جوان و پیر، همه برای وداع با "سردار دل‌ها"، ‌شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در میدان مولوی اهواز حاضر‌ند و در حال عزاداری هستند. مسئولان لشکری و کشوری نیز در این مراسم حاضر‌ند. ‌

سنگِ‌تمام اهواز برای سردار؛ به خانه مادری خوش آمدی‌

امروز یکشنبه 15 دی ماه مردم از سراسر شهر‌های خوزستان برای حضور در مراسم بزرگ و باشکوه تشییع پیکر سردار سلیمانی خود را به اهواز رساندند‌ تا در مراسم تشییع پیکر این شهید و همراهانش شرکت کنند.

هزاران نفر از مردم ولایتمدار و مؤمن استان خوزستان از ساعت 7 صبح در میدان مولوی اهواز حضور یافته ‌تا با پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی وداع کنند و اکنون ‌خیابان‌های منتهی به میدان مولوی مملو از جمعیتی است که برای تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی حضور یافته‌اند.

مردم ولایتمدار استان خوزستان که در هشت سال دفاع مقدس اغلب شهدای جنگ تحمیلی را در این استان بدرقه کردند امروز نیز آمدند تا بار دیگر شهیدی را که در مسیر ولایت و اباعبدالله الحسین(ع) به‌دست استکبار به شهادت رسید بدرقه کنند و با سر دادن شعارهایی ‌علیه استکبار و عواملش، این جنایت هولناک آمریکایی‌ها در عراق را محکوم کردند.

اکنون مردم خوزستان در حال عزاداری در فراق سردار دل‌ها‌ هستند.

تغییر مسیر تشییع به‌دلیل حجم بالای جمعیت

مراسم تشییع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و پنج تن از یارانش قرار بود از ساعت 8 صبح آغاز شود اما به‌دلیل تراکم شدید جمعیت در مسیر تشییع شهدای مقاومت، آغاز مراسم ‌با مشکل مواجه شده است.

شدت تراکم جمعیت ‌در میدان مولوی و خیابان سلمان فارسی به‌حدی بالاست که ‌سبب شده تاکنون مراسم تشییع آغاز نشود‌ و جمعیتی که خود را به محل برگزاری مراسم رسانده‌اند بسیار پرتعداد است به‌گونه‌ای که محل‌های برگزاری مراسم دیگر توان حضور جمعیت را ندارد.

این مراسم قرار بود از ساعت هشت صبح از میدان مولوی اهواز شروع و به خیابان سلمان فارسی منتهی شود، اما به‌دلیل تجمع زیاد جمعیت در مراسم، ‌تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی از خیابان سلمان فارسی اهواز آغاز شد.

قرار است پیکر این شهید و همرزمانش پس از تشییع ‌به حسینیه ثارالله اهواز منتقل ‌و از آنجا برای انتقال به مشهد مقدس به فرودگاه اهواز برده ‌شود.

مردم خوزستان پیکر سرداران جهان اسلام را در آغوش گرفتند

حوالی ساعت 10 صبح هزاران نفر از مردم خوزستان پیکر مطهر سردار شهید قاسم سلیمانی را روی شانه خود از میدان مولوی به‌سمت خیابان سلمان فارسی تشییع کردند.

امروز خوزستان بار دیگر فضایی کربلایی به خود گرفت و کسی در خانه نمانده بلکه به‌احترام سردار دل‌ها، به خیابان‌ها آمده‌اند تا دین خود را به او ادا کنند و بگویند "سردار، ما نمی‌گذاریم سلاحت بر زمین بماند و تا نابودی کفر راهت را ادامه خواهیم داد."

اهواز امروز نشان از یک روز عادی ندارد بلکه حال‌وهوایی عاشورایی دارد. فارس‌، عرب، بختیاری، شوشتری، دزفولی، بهبهانی، عشایر، کارمندان، دانشجویان، دانش‌آموزان و همه و همه خود را به میدان مولوی اهواز رسانده‌اند تا در برابر فرمانده خود تعظیم کنند.

شاید امروز دیگر در تاریخ خوزستان تکرار نشود؛ امروز همه در سوگ سردار اشک ریختند امروز همه در غم فراق سردار دل‌ها بر سر و سینه زدند و مجاهدت‌های شهید سلیمانی را ارج نهادند.

آمریکا این صحنه‌های حضور میلیونی مردم را ببیند ‌و بدا‌ند مردم ایران هیچ‌گاه از آرمان‌های خمینی کبیر و امام خامنه‌ای عقب نخواهند نشست و راه و مسیر نورانی سپهبد سلیمانی را با قدرت ادامه خواهند‌ داد.

ما را برای انتقام خون سلیمانی به عراق اعزام کنید

جوانان خوزستانی با شعارهای حماسی خود خواستار اعزام به عراق و گرفتن انتقام خون سردار قاسم سلیمانی از آمریکا شدند. حضور جوانان در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار قاسم سلیمانی بسیار باشکوه است و میان جمعیتْ آنها بیشترین شور را دارند.

هزاران نفر از مردم ولایتمدار و مؤمن استان خوزستان از ساعت 7 صبح در میدان مولوی اهواز تجمع کرده‌اند تا با پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی وداع کنند. در حال حاضر خیابانهای منتهی به میدان مولوی مملو از جمعیتی است که برای تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی حضور یافته‌اند.

نوجوانان و جوانان و بانوان اغلب افراد تشکیل‌دهنده در این مراسم هستند. مردم با سر دادن شعارهایی ‌علیه استکبار و عواملش، این جنایت هولناک آمریکایی‌ها در عراق را محکوم کردند.

حضور کم‌نظیر عشایر غیور و انقلابی در تشییع سردار دل‌ها‌

عشایر شهیدپرور خوزستان امروز آمدند تا بگویند "سردار دل‌ها، تاریخ هیچ‌گاه رشادت‌ها و مردانگی تو را در هشت سال دفاع مقدس و در دفاع از حرم فراموش نخواهد کرد.‌"

عرب‌، لر‌، بختیاری دست به دست، امروز آمدند تا بگویند "سردار دلها، تاریخ هیچ‌گاه رشادت‌ها و مردانگی تو را در هشت سال دفاع مقدس و در دفاع از حرم فراموش نخواهد کرد.‌"

خواسته‌ امروز مردم خوزستان‌ انتقام سخت از عاملان ترور شهید قاسم سلیمانی و هم‌رزمان شهیدش است و با شعارهای "مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و خوزستان یک کلام انتقام انتقام"، خواستار برخورد شدید با عاملان ترور شهید سلیمانی شدند.

پیکر ‌سرداران جهان اسلام‌ پس از تشییع میلیونی در اهواز، در ‌مصلای اهواز مستقر شد تا ارادتمندان مقام شامخ شهادت که از شب گذشته و از ساعت‌های اولیه بامداد امروز خود را به اهواز رسانده‌اند فرصت ادای احترام بیابند.

پیکر مطهر شهدا با شعارهای "می‌کشم آن که برادرم کُشت، سردار سرفراز خوش آمدی به اهواز، این گل پرپر ز کجا آمده؟/ از سفر کرب‌وبلا آمده، سردار باصلابت شهادتت مبارک" تشییع‌کنندگان، وارد مصلای اهواز شد.

"ویرانه شود تل‌آویو به‌زودی، والله نماند اثر از آل‌سعودی، ایران شده ز داغت کرب‌وبلا دوباره و لبیک یا حسین"، از شعارهایی است که مردم ولایتمدار خوزستان همزمان با تشییع شهدا سر می‌دهند.

خودروی حامل پیکر سردار شهید سلیمانی و شهدای حمله تروریستی آمریکا، ‌اکنون در حال حرکت به‌سمت فرودگاه اهواز است و تا دقایقی دیگر به مشهد مقدس منتقل می‌شود.

پیکرهای مطهر سپهبد سلیمانی و ابومهدی راهی مشهدالرضا(ع) شدند‌

‌پس از تشییع و وداع جانسوز میلیونی مردم انقلابی خوزستان، دقایقی قبل پیکرهای مطهر حاج قاسم سلیمانی و برادر مجاهدش ابومهدی المهندس، به فرودگاه اهواز انتقال یافتند تا راهی طواف حرم حضرت ثامن الحجج علی‌بن موسی الرضا(ع) شوند.

قرار بود مراسم تشییع پیکرهای شهدا در اهواز ساعت 9:30 صبح به پایان برسد و پیکرهای مطهر به مشهد مقدس منتقل شوند، اما ازدحام میلیونی جمعیت عزادار، اجازه این کار را نداد و براساس اعلام آستان قدس رضوی، ساعت برگزاری مراسم در مشهد مقدس نیز به ساعت 14 عصر تغییر کرد.

پس از اتمام مراسم در مشهد مقدس، پیکرهای مطهر شهدای مقاومت به تهران منتقل می‌شوند و ساعت 19:30 تا 22:30 مراسم وداع با شهدای مقاومت در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود.

مراسم تشییع و نماز بر پیکر سردار جبهه مقاومت از ساعت 8 صبح روز دوشنبه در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد و پس از آن پیکر ایشان از مسجد دانشگاه تهران به‌سمت میدان آزادی تشییع خواهد شد.

پس از تشییع در تهران، مراسم کوتاهی از ساعت 14 تا 16 در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار خواهد شد و مردم قم آخرین وداع را با فرمانده شجاع و دلاور انجام خواهند داد.

صبح روز سه‌شنبه نیز پیکر مطهر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی به‌روی دستان مردم کرمان، دیار کریمان، تشییع خواهد شد و سپس در گلزار شهدای این شهر به جمع یاران شهیدش خواهد پیوست.

انتهای پیام/ش+

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.