تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
کد خبر : 85824

جشنواره ملی نمایشنامه نویسی

جشنواره ملی نمایشنامه نویسی
معاون هنری سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز: برگزیدگان نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی جامعه نگار شیراز توسط داوران نهایی معرفی شدند.
پایگاه خبری آوای البرز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز. محمود دهقان هراتی با اعلام این خبر اظهار داشت. داوران نهایی نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی جامعه نگار شیراز. متشکل از ایوب آقاخانی، چیستا یثربی و سعید رضا خوش شانس، برگزیدگان این جشنواره را معرفی کردند.

معاون هنری سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز خاطرنشان کرد: در میان برگزیدگان جشنواره ملی نمایشنامه نویسی جامعه نگار شیراز، مقام دوم این جشنواره به مهدی اکبری، نویسنده البرزی، با نمایشنامه” اهمیت سولانین بودن” تعلق گرفت.

وی در ادامه افزود: بر این اساس ۳ نمایشنامه از مشهد.کرج و شیراز، حائز رتبه اول تا سوم و ۷ نمایشنامه جهت چاپ کتاب معرفی گردیدند.

موضوع اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی جامعه نگار

نگاه ویژه به مسائل اجتماعی و رویکرد آموزشی است.

 

جشنواره

نمایشنامه نویسی

 

از اهداف جشنواره می توان. به تولید و دستیابی به متون جدیدبا کیفیت مناسب و محوریت مسائل و موضوعات اجتماعی با رویکرد آموزشی برای همه رده‌های سنی. شناسایی، پرورش و معرفی استعدادهای جوان و تازه. ارتقا و اعتلای هنر نمایشنامه نویسی تخصصی و موضوعی اشاره نمود.

پیوند تئاتر با مسائل و موضوعات اجتماعی و تشویق و حمایت از نمایشنامه نویسان برای تولید آثار فاخر به منظور توسعه ادبیات نمایشی در حوزه اجتماعی را می توان از هدف های مهم  برشمرد.

جوایز این جشنواره به ترتیب نفر اول: لوح سپاس، تندیس، چاپ اثر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال، نفر دوم: لوح سپاس، تندیس، چاپ اثر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال، نفر سوم: لوح سپاس، تندیس، چاپ اثر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال و نفر چهارم تا دهم: لوح سپاس، تندیس، چاپ اثر است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.