آغاز رسیدگی به پرونده زورگیران خشن اتوبان تهران – قزوین

زورگیزان +البرز

نخستین جلسه دادگاه زورگیران سابقه دار اتوبان قزوین به تهران، در دادگاه انقلاب اسلامی کرج برگزار شد.

نخستین جلسه دادگاه زورگیران سابقه‌دار اتوبان کرج به تهران روز شنبه ۱۳ شهریور در دادگاه انقلاب اسلامی کرج برگزار شد.

واقعه تلخ زورگیری در اتوبان کرج در تاریخ هفدهم مرداد سال جاری با حضور ۲ جوان سابقه دار موجب ناامنی وسلب آرامش بسیاری از آحاد مردم را فراهم آورد.

راهزنان مسلح در حوزه محدوده اتوبان تهران به کرج با ایجاد تصادف ساختگی اقدام به سرقت کرده بودند.این واقعه در تاریخ ۱۷ تیر سال جاری اتفاق افتاد و پس از گذشت ۱۳ روز سارقان مسلح با تلاش دستگاه قضایی و نیروی انتظامی دستگیر شدند.

درجریان بازداشت، از منزل متهمان سلاح گرم استفاده شده در سرقت کشف شد که مطابق ماده ۲۷۹ قانون

مجازات اسلامی محاربه به معنای کشیدن اسلحه به قصد جان، مال و ناموس مردم است.

نماینده دادستان در ابتدا با قرائت کیفرخواست از متهم ردیف اول خواست تا خود را معرفی کند. متهم ردیف اول در اظهارات خودگفت: آن روزدارو مصرف کرده و قصد زورگیری نداشته است.وی همچنین مدعی شد اسلحه‌ای که درآورده و در فیلم منتشر شده اسلحه واقعی نبوده است.

در ادامه نخستین جلسه دادگاه متهمان زورگیری اتوبان تهران – کرج.متهم ردیف دوم نیز ادعا کر که قصدآن‌ها سرقت مسلحانه نبوده و تنها یک درگیری بوده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

نماینده دادستان در شعبه یک دادگاه انقلاب اسلامی کرج با رد اظهار ندامت زورگیران خطاب به آن‌ها گفت.مجازات حبس برای شما مانع انجام ارتکاب جرم‌های بعدی نبوده است.

وی ادعای متهم ردیف اول مبنی اینکه ابزار مورد استفاده در زورگیری «فندک بوده» ادامه داد: شما در اظهارات خوداعلام کردید. که هر زمان که مجبور می‌شدید از اسلحه گرم استفاده می‌کردید.

رئیس کل دادگستری استان البرز در خصوص این دادگاه گفت.کمتر از ۲ ماه قبل دو نفر از سرنشینان موتورسیکلت با اسلحه گرم و سرد اقدام به سرقت مسلحانه از سرنشینان خودرو ۲۰۶ در بزرگراه کرج به تهران نمودند.

سرنشینان خودرو‌های عبوری اقدام به فیلمبرداری کردند. که انتشار آن درفضای مجازی بازتاب‌هایی را به همراه داشت.

حسین فاضلی هریکندی افزود: با توجه به اعلام سرقت.دستگاه قضایی دستور شناسایی و بازداشت متهمان را صادر کرد.که کمتر از ۲۴ ساعت هویت این متهمان شناسایی شد.

به گفته رئیس کل دادگستری استان البرز، متهمان به شهر‌های دیگر متواری شده بودند. که برای دستگیری آنان نیابت‌های قضایی صادر و متهمان بازداشت شدند. در ضمن سلاح کلت کمری به همراه تعدادقابل توجه فشنگ آن که در سرقت استفاده گردید. هم از متهمین کشف گردید؛ در نهایت حدود یک ماه پس از بازداشت متهمان. با توجه به دستورو تأکید رئیس قوه قضاییه مبنی بر تسریع در رسیدگی به پرونده. تحقیقات و اقدامات اولیه دردادسرا انجام و منتهی به صدور کیفرخواست شد.

وی تصریح کرد: رأی این پرونده، پس از رسیدگی در دادگاه و به تشخیص هیات قضایی دادگاه صادر خواهد شد. که با توجه به سرقت‌های مسلحانه متعدد، اشد مجازات در انتظار متهمان خواهد بود.

نشست مشترک معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز با فرماندهان انتظامی و پلیس های تخصصی استان برگزار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.