احتمال قطع برق صنایع در استان البرز قوت گرفت

اداره برق خواستار استفاده صنعتگران از دیزل ژنراتور شد

برق منطقه‌ای استان البرز در پیامکی از صاحبان صنعت خواست تا در مصرف برق صرفه‌جویی کرده و از دیزل ژنراتور برای تامین برق مصرفی واحدهای صنعتی خود اقدام کنند.

با توجه به افزایش دمای هوا و افزایش مصرف برق در استان البرز  برق منطقه‌ای استان البرز در پیامکی از احتمال قطعی برق صنایع در این استان خبر داد.

در این پیامک که به صاحبان صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی استان البرز ارسال شده است خطاب به مشترکان دارای مولدین خودتامین “دیزل ژنراتور” آمده است:

نظر به‌افزایش دمای هوا در هفته جاری و از مدار خارج شدن نیروگاه‌های تولید برق‌، به‌منظور کاهش خاموشی‌ها و همچنین مساعدت به پایداری برق‌رسانی، خواهشمند است تمام مشترکین از مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ لغایت ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ طی بازه زمانی ۱۲ لغایت ۱۶ نسبت به وارد‌مدار نمودن دیزل ژنراتور اقدام نمایند، بدیهی است در صورت عدم همکاری مشترکین، خاموشی‌های مکرر و طولانی قابل پیش‌بینی خواهد بود.

بیشتر بخوانید

حال باید منتظر ماند و دید که آیا قطعی برق صنایع در استان البرز طی ساعات آینده اتفاق می افتد یا خیر؟

خبرگزاری تسنیم طی هفته‌های گذشته با درخواست صنعتگران و تولید کنندگان واحدهای صنعتی  این استان بخشی از مشکلات و تبعات جبران‌ناپذیر قطعی برق در صنایع را منتشر کرد.

بعد از پیگیرهای خبرنگار تسنیم در استان البرز و موضع‌گیری‌های دستگاه‌های مرتبط و متولی قطعی برق صنایع در این استان کاهش و در برخی از شهرک‌های صنعتی شبکه برق به شرایط پایدار رسید و تولید و اشتغال از سرگرفته شد.

همچنین عزیزاله شهبازی استاندار البرز در دیدار با وزیر نیرو مشکلات برق صنایع استان را با وی مطرح و وزیر نیرو ‌قول مساعد برای کاهش خاموشی‌های استان البرز را داد. بعد از پیامک امروز برق منطقه‌ای استان البرز تعدادی از صنایع به‌صورت خودجوش بار مصرفی خود را از شبکه برق خارج و به دیزل ژنراتورها منتقل کردند و تعدادی از صنایع نیز مصرف خود را تا حدود ۵۰ درصد کاهش دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.