محسن رضایی از رئیسی سه حکم مسئولیت گرفت

محسن رضایی

رئیس‌جمهور در حکمی محسن رضایی را به سمت «معاون اقتصادی» خود، «دبیر شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا» . «دبیر ستاد اقتصادی دولت» منصوب کرد.

به گزارش حوزه دولت : آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، با صدور حکمی، محسن رضایی میرقائد را به سمت «معاون اقتصادی رئیس‌جمهور»، «دبیر شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا» و «دبیر ستاد اقتصادی دولت» منصوب کرد.

محسن رضائی میرقائد متولد سال ۱۳۳۳ مسجدسلیمان و دانش‌آموخته مقطع دکترای اقتصاد از دانشگاه تهران است که فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌مدت ۱۶ سال (۱۳۶۰ تا ۱۳۷۶) و دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال ۷۶ تاکنون را در سوابق اجرایی و مدیریتی خود دارد.

محمد نهاوندیان معاونت اقتصادی رئیس‌جمهور را در دولت روحانی به‌عهده داشت.

شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بعد از آغاز جنگ اقتصادی علیه کشورمان، ابتدای سال ۱۳۹۷ با دستور مقام معظم رهبری تشکیل شد. تا تصمیمات فراقوه‌ای سریع‌تر و جامع‌تر اتخاذ شود. مسئولین مرتبط با حوزه اقتصاد. از تمامی قوا و دستگاه‌ها در این شورای‌عالی حضور دارند.

ستاد اقتصادی دولت و یا همان ستاد هماهنگی اقتصادی دولت نیز با حضور شخص رئیس‌جمهور. در هفته دو جلسه دارد و به تصمیم‌گیری و پیگیری مسائل اقتصادی دولت می‌پردازد.حال این سه مسئولیت مهم اقتصادی به محسن رضایی سپرده شده است.

بیشتر بخوانید:

موسوی: رأی‌گیری برای وزرای پیشنهادی ورقه‌ای و مخفی خواهد بود

جشنواره نمایش عروسکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.