۸۲ اختراع ایرانی ثبت بین‌المللی شد

ثبت اختراع پتنت
عکس دریافتی است

با حمایت کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۸۲ پتنت ایرانی در دفاتر ثبت اختراع خارجی گرنت شد.

به گزارش ایسنا، حمایت از ثبت اختراع در دفاتر معتبر خارجی یکی از اقدامات کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در راستای تولید ثروت از مالکیت فکری و ایجاد بازار اختراعات و کسب درآمد از آن‌ها است.

کانون برای تحقق این هدف خدماتی مانند ثبت اختراع در سیستم‌های پتنت معتبر جهان مانند «USPTO» و «EPO» و حمایت ۹۰ درصدی از کل هزینه‌های ثبت در ادارات معتبر ثبت اختراع را انجام می‌دهد. تا کنون مخترعان ایرانی با دریافت این حمایت‌ها موفق به ثبت بین‌المللی ۸۲ اختراع شدند.

بر اساس این گزارش، تا کنون یک هزار و ۶۸۸ درخواست در سامانه کانون پتنت برای دریافت حمایت، ثبت شده که از این تعداد ۲۷۴ پرونده پس از ارزیابی مورد تایید قرار گرفته است.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، همچنین ترویج و انتشار مفاهیم و موضوعات مرتبط با حقوق مالکیت فکری برای آگاهی‌بخشی به مخاطبان عام، توانمندسازی کارشناسان دفاتر مالکیت فکری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، برگزاری سمینارها و کارگاه‌های آموزشی مالکیت فکری دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، ایجاد بانک اطلاعاتی از فناوری‌ها و اختراعات پتنت شده و معتبر از دیگر اهدافی است که در این کانون دنبال می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.